Kubica DTM Lausitzring 4

Scenariusz bardziej prawdopodobnyZ plotkami tak bywa, że czasem sprawdzają się w całości, czasem w części, a czasem w ogóle. W jakim stopniu sprawdzą się te dotyczące „amerykańskich” występów Roberta Kubicy, które przekazałem Wam w sobotę?

Myślę, że tego dowiemy się dość szybko. Przyznam szczerze, że samemu trudno mi uwierzyć w plotki o startach Roberta Kubicy w serii NASCAR. Taka zamiana serii byłaby mało uzasadniona i nawet biorąc pod uwagę „przy Kubicy wszystko jest możliwe”, wydawały się one mało prawdopodobne. Nie mogłem jednak zignorować kilku sygnałów, które do mnie dotarły w ostatnich dniach i chciałem podzielić się z Wami tymi doniesieniami. I mówiły one wyraźnie o serii NASCAR i Daytona 500, a nie…

24h Daytona

 To miałoby znacznie większy sens. 24-godzinna rywalizacja w ramach serii IMSA. Występ w kategorii LMP2 lub LMP3 w takim wyścigu mógłby być przygotowaniem/testem do występów w WEC w sezonie 2021, które byłby bardzo dobrą opcją na rozpoczęty właśnie rok.

Być może zatem w tym, co do mnie dotarło jest część prawdy – dotycząca głównie lokalizacji i terminu – tor Daytona, już niebawem. 24h Daytona jest bowiem zaplanowany na ostatni weekend stycznia i oczywiście odbędzie się na tym samym torze, choć w innej wersji co Daytona 500.

I osobiście bardzo z takiego rozwiązania bym się cieszył, bo oznaczałoby to zakusy na konkretny i ciekawy program Roberta Kubicy na sezon 2021 – bez drastycznych zmian.

Niezależnie od tego, kiedy na torze Daytona pojawi się Robert Kubica, informacje w tej sprawie powinniśmy dostać dość szybko, być może już w najbliższych dniach. No chyba, że w plotce o starcie na Daytonie nie ma żadnej prawdy – wówczas znów przyjdzie nam nadal czekać.

Są jeszcze inne kwestie, które poruszyłem w tekście na temat ewentualnych startów Roberta Kubicy. Pierwszą jest udział PKN ORLEN w ewentualnym programie w WEC/NASCAR – sponsor Roberta byłby widoczny, ale na pewno nie na takiej zasadzie, jak było to w DTM.

Kolejną sprawą są ewentualne pojedyncze starty rajdowe, które nadal są możliwe, choć ten program na pewno nie jest jeszcze skonkretyzowany.

Czekamy

 

W ubiegłym roku o tej porze mieliśmy nieco większe pojęcie o tym, jaka będzie podstawowa seria Roberta Kubicy. W tym pewnie większość z nas chciałaby już coś wiedzieć. Nie gniewajcie się zatem na mnie za „poszukiwania” ewentualnych kierunków. Zawsze staram się przekazywać Wam informacje, które dostanę z kilku źródeł. I tak było w tym przypadku. Jasne, jest rozwiązanie polecające na czekaniu na oficjalki, ale na tym blogu nigdy go nie stosowałem, starając się dawać Wam jak najwięcej wskazówek – mniej lub bardziej trafnych.

Pewnie byłoby wygodniej nie poruszać tematu, szczególnie, że wielu osobom podczas czytania lub przekazywania takich wpisów na sobotni umykają słowa „plotka”, „prawdopodobnie” i „możliwy”. Ale sam mogłem to przewidzieć i napisać omawiany wpis lepiej. Kolejna nauka dla mnie.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi