aston martin f1

Premiera samochodu Astona Martina zaplanowana na lutyAston Martin ma zamiar zaprezentować swój bolid na sezon 2021 podczas specjalnej imprezy. Możemy się spodziewać zupełnie nowego malowania ekipy Lawrence Strolla.

Drużyna znana wcześniej jako Racing Point została przebrandowana na Aston Martin po tym, jak Stroll dokonał inwestycji w brytyjską markę samochodów.

Aston Martin już wcześniej był rozpoznawalny w F1 – był sponsorem tytularnym zespołu Red Bulla do sezonu 2020. Od przyszłego sezonu ta współpraca nie będzie obowiązywać. Bolid drużyny Aston Martin pojawi się pierwszy raz od 1960 roku.

Do drużyny Aston Martin F1 Team zawita Sebastian Vettel – czterokrotny mistrz świata który odszedł z Ferrari. Jego partnerem w zespole będzie Lance Stroll.Pierwsze efekty rebrandingu można było zauważyć w pierwszy dzień nowego roku. Na mediach społecznościowych można było zauważyć że kolorem przewodnim dla drużyny jest zielony. Posty zostały tez oznaczone hashtagiem „#IAMF1”.

„Reprezentowanie tak kultowej marki jaką jest Aston Martin to ogromny przywilej dla każdego członka naszego zespołu” – powiedział Otmar Szafnauer, szef zespołu.

„To początek nowej podróży i czuję dodatkową energię w zespole, z determinacją, by poprawić wyniki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Po świetnej końcówce sezonu 2020 (jeszcze jako Racing Point) Aston Martin wejdzie w sezon 2021 jako jeden z tych, który może wiele namieszać na samym czele stawki.

„To niezwykle ekscytująca perspektywa dla każdego, kto jest miłośnikiem marki Aston Martin, dla fanów Formuły 1 i samego sportu” – powiedział Lawrence Stroll, właściciel drużyny.

Źródło: autosport.com

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).