KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Pourchaire kierowcą ART w Formule 2Theo Pourchaire, który jest dobrze ocenianym juniorem drużyny Saubera został potwierdzony jako kierowca ekipy ART. 17-latek pozostaje w zespole z którym wywalczył 2. miejsce w Formule 3 w poprzednim sezonie, plasując się jedynie 3 punkty za Oscarem Piastri.

W 2018 roku Pourchaire zakończył etap jazdy w gokartach. Francuz został przyjęty do programu juniorskiego Saubera po wyścigach we francuskiej serii Formuły 4. Niedługo później został mistrzem niemieckiej serii Formuły 4.

„Postęp Theo był niezwykły od czasu jego debiutu w sportach motorowych. Poza końcowym wynikiem, zaimponował zespołowi swoją ewolucją w delikatnym kontekście i na niezwykle konkurencyjnym polu. Theo nie miał nic do zyskania, jeżdżąc drugi sezon w F3, a jego przejście do F2 jest logicznym, kolejnym krokiem naszej współpracy. Stopień jest wysoki, ale jestem pewien, że między jego talentem, determinacją i pragnieniem uczenia się może zakończyć się sukcesem” – powiedział szef zespołu ART Sebastien Philippe.Pourchaire przyznał, że czuje się świetnie przechodząc do F2. „Prawdopodobnie będę najmłodszym kierowcą w mistrzostwach F2 w tym roku więc celem będzie zdobycie jak największego doświadczenia i postępu przez cały sezon”.

Francuski kierowca miał już okazje zadebiutować w Formule 2, jadąc 4 ostatnie wyścigi dla drużyny HWA w poprzednim sezonie.

ART nie potwierdził jeszcze kto będzie jeździł u boku francuskiego juniora.

Źródło: racefans.net

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi