Motor Racing - Formula One World Championship - Emilia Romagna Grand Prix - Race Day - Imola, Italy

Oficjalnie: Australia i Chiny przełożone, Imola wracaTak jak mówiły plotki, sezon Formuły 1 rozpocznie się później – 28 marca wyścigiem w Bahrajnie. Grand Prix Australii, które miało rozpocząć sezon, zostało przełożone, podobnie jak trzecia runda w kalendarzu, GP Chin.

Wszystko ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa i surowymi przepisami obowiązującymi w obu krajach. Grand Prix Australii ma odbyć się w listopadzie, nie wiadomo, kiedy i czy odbędzie się wyścig w Chinach.Drugim wyścigiem sezonu będzie wyścig na Imoli, który odbędzie się 18 kwietnia. Czwarta runda sezonu, której areny jeszcze nie ogłoszono, odbędzie się 2 maja. Prawdopodobnie odbędzie się w Portimao, które również gościło F1 w 2020 roku.

Jak informuje Chris Medland, zagrożone mogą być w tym roku również wyścigi w Monako, Kanadzie i Baku, a zatem rundy uliczne.

Tak wygląda obecny kalendarz F1:

f1 kalendarz 2020Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 10 kwietnia

Urodził się Paul Russo (8 startów, 1 najszybsze kółko, 1 podium).

Urodził się Mike Hawthorn, mistrz świata z sezonu 1958, 3. zawodnik sezonu 1954 (45 startów, 3 zwycięstwa, 4 pole positions, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

Urodził się Carel Godin de Beaufort (26 startów).

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 12. zwycięstwo w karierze. Po raz 13. i ostatni na podium staje Nick Heidfeld, dając ekipie Renault 100. podium.

„Byłby tak szybki jak Jose Maria Lopez i on również byłby w stanie od początku walczyć o mistrzostwo świata. On po prostu nie przejdzie do WTCC, bo widzi siebie jako kierowcę rajdowego” – mówi o Robercie Kubicy szef WTCC, Francois Ribeiro.

„Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem – to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze” – mówi Paddy Lowe.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

11 – 13 grudnia:

godz. 10:00 – FP1
godz. 14:00 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Q

godz. 14:10 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi