Dan Ticktum

Nissany w DAMS, Ticktum w Carlinie – wiemy coraz więcej o F2 na 2021Izraelski kierowca Roy Nissany który może być kojarzony z testowania auta dla Williamsa w Formule 1 będzie jeździł dla drużyny DAMS w 2021 roku. Będzie to trzeci sezon Izraelczyka w F2. W roku 2018 jeździł dla zespołu Campos, w sezonie 2020 natomiast reprezentował barwy drużyny Trident.

W zeszłym roku zajął on 19 miejsce w klasyfikacji generalnej, jego najlepszym występem było 8 miejsce na torze Spa w Belgii.

Jego kolegą z zespołu będzie Marcus Armstrong, który należy do programu juniorskiego Ferrari i ma już za sobą pierwsze jazdy testowe w bolidzie Scuderii, które odbyły dla kierowców Ferrari Driver Academy w tym tygodniu na torze we Fiorano.

Nissany jest bardzo zadowolony z możliwości reprezentowania drużyny DAMS.„Jestem podekscytowany, że mogę być częścią tak szanowanego zespołu jak DAMS. Włożyliśmy już sporo pracy podczas zeszłorocznych testów posezonowych i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w marcu.
Z dołączenia do zespołu Roya Nissaniego bardzo zadowoleni są też współwłaściciele zespołu DAMS – Gregory i Olivier Driot.

„Mieliśmy już okazję współpracować z nim podczas posezonowych testów w Bahrajnie, które poszły bardzo dobrze i byliśmy zadowoleni z jego opinii.”

Ticktum zostaje w F2

 

Natomiast Dan Ticktum będzie się ścigać dla zespołu Carlin w swoim drugim sezonie w Formule 2. Jego kolegą w zespole będzie Jehan Daruvala. W swoim pierwszym sezonie w F2 w 2020 roku udało się zdobyć jedno zwycięstwo, a oprócz tego stawał trzy razy na podium dla drużyny DAMS.

Ticktum został ogłoszony kierowcą na sezon 2021 w zespole Carlin po testach posezonowych które odbyły się w Bahrajnie. Kierowca jest bardzo z tego zadowolony i nie kryje radości:

„Naprawdę nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu i tegorocznej współpracy z Carlin” – powiedział Ticktum.

„Mieliśmy trzy produktywne dni testowe w Bahrajnie i już czuję się częścią zespołu. Pracowaliśmy razem naprawdę dobrze i już wiemy, jakie są nasze cele przed sezonem.”

Ticktum służył w zeszłym roku Williamsowi jako kierowca rozwojowy w zeszłym roku. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Dan dołączył do zespołu” – powiedział właściciel zespołu Carlin, Trevor Carlin.
„Będziemy z nim pracować, aby naprawdę rozwinąć wszystko, czego nauczył się do tej pory, aby przeprowadzić konsekwentny atak na mistrzostwo.

„W tym sezonie mamy ekscytujący, młody skład z Danem i Jehanem i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ich na torze jako kolegów z drużyny.”

Prema RacingRobert ShwartzmanOscar Piastri
Uni-Virtuosi RacingGuanyu ZhouFelipe Drugovich
CarlinDaniel TicktumJehan Daruvala
Hitech GPLiam LawsonJuri Vips
Art. GPTheo PourchaireTBA
MP MotorsportLirim ZendeliTBA
DAMSRoy Nissany Marcus Armstrong
Campos RacingRaplh BoschungTBA
HWA RacelabMetteo NanniniAlessio Deledda
TridentTBATBA
Charouz Racign SystemTBATBA

Źródło: autosport.com

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum