Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

Nissany nadal w Williamsie. I dostanie dzień testówWilliams potwierdził, że Roy Nissany nadal będzie kierowcą testowym w sezonie 2021. Izraelczyk, który jest w ekipie z Grove od ubiegłego sezonu, dostanie cały dzień przedsezonowych testów.

Nissany w ramach umowy z Williasem dostanie trzy pierwsze piątkowe treningi przed weekendami GP a także dzień testowy za kierownicą FW43. Podobnie dużo jeździł w ubiegłym sezonie, zajmując zazwyczaj ostatnie miejsca z dużą stratą do kierowców podstawowych.

Powierzenie całego dnia jazd Nissanemu z pewnością nie jest dobrą wiadomością dla kierowców podstawowywch ekipy. Przedsezonowe testy w Bahrajnie będą trwały zaledwie 3 dni, a oni dostaną tyle samo jazd co Nissany.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.