mclaren monza

McLaren uzyskał opcję dołączenia do Formuły E w 2022 rokuZespół McLarena rozważa wejście do Formuły E po sezonie 2021-22. Wtedy też kończy się kadencja wyłącznego dostawcy akumulatorów do tej serii wyścigowej. Zgodnie z porozumieniem, które wygasa po sezonie 2021-22, McLaren nie może wystartować jako zespół biorący udział w Formule E.

Idealnym rozwiązaniem dla zespołu byłoby dołączenie do stawki na sezon 2022-23, czyli dziewiąty sezon Formuły E. Od tego też sezonu w serii pojawią się nowe samochody trzeciej generacji, inaczej nazywane „Gen 3”.Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing wyraził zainteresowanie serią w zeszłym miesiącu.
„Od jakiegoś czasu uważnie obserwujemy Formułę E i śledzimy postępy i przyszły kierunek tej serii.”
„Możliwość skorzystania z opcji zgłoszenia, wraz z podpisaniem umowy z dostawcą McLaren Applied pod koniec drugiej generacji, daje nam niezbędny czas na podjęcie decyzji, czy Formuła E jest odpowiednia dla McLarena jako przyszłej platformy konkursowej”.

W zeszłym miesiącu również dwóch producentów samochodów zadeklarowało zamiar wycofania się z Formuły E po sezonie 2021-22 – są to BMW i Audi. McLaren, który nie wykluczył możliwości dostosowania się do jednego z pozostałych zespołów, powiedział, że dokładnie przestudiuje przyczyny odejść, a także nadchodzące zmiany w Formule E, w tym wprowadzenie samochodu trzeciej generacji i ograniczenia budżetu zespołów.

Źródło: racefans.net

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).