Nikita Mazepin

Mazepin gotowy na więcej „nienawiści” w Formule 1Nikita Mazepin uważa, że ​​spotyka go więcej „nienawiści” niż jakiegokolwiek innego rosyjskiego kierowcę, który pojawił się przed nim w Formule 1.

Mazepin zyskał duży rozgłos – mimo, że sezon F1 jeszcze się nie zaczął. Już w seriach juniorskich Nikita był znany z brawurowych manewrów na torze. Miał również zatargi z kierowcami, m.in z Callumem Ilottem.

Rosyjski kierowca uważa, że fani i media również niesprawiedliwie potraktowali Witalija Pietrowa, Daniiła Kwiata i Siergieja Sirotkina.

„Wszyscy są czołowymi zawodnikami, profesjonalistami i niektóre rzeczy, które o nich powiedziano, były niezasłużone. Ale takie jest życie i spróbuję walczyć z nim lepiej niż oni”- powiedział komentatorowi Match TV Alexeyowi Popovowi.„Fakt, że Rosjanie są różnie oceniani, nie jest dla mnie zaskoczeniem” – powiedział Mazepin. „Wychowałem się w Rosji, więc rozumiem i jestem gotów zaakceptować fakt, że będzie takie nastawienie.”

„Myślę, że jest niewielu rosyjskich kierowców, którzy spotkali się z taką samą nienawiścią i szumem jak ja” – podkreślił. „Czy jestem na to gotowy? To część życia. Jeśli chcesz się ścigać, musisz się z tym zmierzyć.”

„Ale ja lubię sport – nie przejmuję się tym, co dzieje się poza torem. Wiem, że kiedy wchodzisz do F1, prawie zawsze jest tylko jedna szansa i nie będzie innej.”

Po oficjalnym ogłoszeniu Mazepina kierowcą zespołu Haas, podniosły się głosy, czy partner Micka Schumachera zasługuje na miejsce w Formule 1. Nie jest też tajemnicą, że wnosi do ekipy pieniądze, które w obecnych czasach mają znaczenie.

Został zapytany o rzekome komentarze Gunthera Steinera, z których wynika, że ​​Haas potrzebuje Mazepina tylko dla pieniędzy.

„Niezależnie od tego, co powiedział Gunther, powiedziałbym, że moim zadaniem jak zawsze jest pokonanie kolegi z drużyny i zrobienie wszystkiego, co w mojej mocy”

„Myślę, że jestem gotowy na F1 i przede wszystkim chcę to pokazać zespołowi.” – kończy Mazepin.

Jakub Andrusiewicz

źródło: onestopstrategy.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.