Kubica BMW garaż

Kubica: Doświadczenie z jazdą w nocy mam raczej z rajdówDni pomiędzy zakończonym właśnie Motul Pole Award 100, a 24h Daytona nie mogą być leniwe, jeżeli w ekipie masz Roberta Kubicę. Polak liczy na dopracowanie niektórych kwestii przed drugim 24-godzinnym wyścigiem w jego karierze.

High Class Racing, w barwach którego startuje Robert Kubica, wywalczyło w wyścigu kwalifikacyjnym 2. miejsce w klasie LMP2 do 24h Daytona. Przepisy w 100-minutowym wyścigu Motul Pole Award wymuszały start Dennisa Andersena, a jego partnerem był Ferdinand Habsburg.

Treningi przed 24h Daytona rozpoczną się w czwartek wieczorem polskiego czasu. Co w tym czasie będzie robił Kubica?„Będzie czas na reset, na dopracowanie szczegółów, na pracę nad niektórymi elementami, które są bardzo ważne w trakcie wyścigów długodystansowych, jak na przykład zmiana kierowców w pit-stopie” – mówi Robert w rozmowie z TVP Sport, wyemitowanej w „Sportowym Wieczorze” w niedzielę.

Kubica cieszy się na nowe doświadczenia, również na jazdę w nocy, z którą dotychczas nie miał wiele do czynienia.

„Ostatni trening był treningiem nocnym – ja nie mam dużego doświadczenia w jeździe w nocy, a jeżeli już to w rajdach, a raczej nie w wyścigach, gdzie miałem okazję tylko raz jechać w nocy” – mówi Polak.

Cały materiał znajdziecie tutaj. (od 23:45).

Źródlo: TVP SportPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.