inter skład

Inter Europol Competition potwierdza skład na WECPolski zespół wyścigowy Inter Europol Competition, który w 2021 roku będzie jeździł w serii WEC, potwierdził swój skład na ten sezon.

Skład polskiej ekipy będą stanowić w tym roku Kuba Śmiechowski, Alex Brundle (Wielka Brytania) i Renger van der Zande (Holandia). W pierwszej rundzie sezonu jednak van der Zande zostanie zastąpiony przez Helio Castronevesa (3-krotny zwycięzca Indy500), co pozwoli Holendrowi na dokończenie swoich zobowiązań w serii IMSA.Sezon WEC rozpocznie się w marcu na torze Sebring, a Inter Europol Competition będzie w kategorii LMP2 rywalizował nowym samochodem – Orecą 07, co powinno pozwolić na uzyskiwanie znacznie lepszych wyników niż w poprzednim sezonie.

Inter Europol Competition będzie pierwszym polskim zespołem, który będzie jeździł w pełnym sezonie WEC. Od 2016 roku ekipa uczestniczy w European Le Mans Series, gdzie w kategorii LMP3 zajmowała 2. miejsca. W sezonie 2018/2019 zwyciężyła w Asian Le Mans Series. Wystawiał również samochody w LMP2 w 24H Le Mans.

1000 Mil Sebring rozpocznie odbędzie się 19 marca.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum