lawrence stroll zdjecie

GP Australii prawdopodobnie jesieniąLawrence Stroll – właściciel Aston Martin F1 Team, zdradził w rozmowie z BBC, że sezon F1 rozpocznie się w Bahrajnie, a GP Australii zostanie przesunięte na późniejszy termin.

Najbardziej prawdopodobnym terminem ma być jesień, czyli końcówka sezonu.

„Melbourne – nie zostało oficjalnie ogłoszone, ale zostanie – nie odwołane, ale przełożone” – powiedział Stroll.„Wierzę, że czekają nas trudne dwa lub trzy miesiące. Widzę światełko w tunelu związane ze szczepionką. Uważam, że kilka pierwszych wyścigów może być dla nas trudne” – dodał.
Stroll pochwalił również FIA i całe kierownictwo Formuły 1 za to, w jak spektakularny sposób udało się rozegrać sezon 2020.

„Chylę czoło przed FIA oraz kierownictwem Formuły 1, to jak rozegrano 17 wyścigów w ciągu 23 tygodni bez większych problemów było wg. mnie imponujące.”

„Myślę, że najgorsze już za nami i przez ostatni rok nauczyliśmy się, jak musimy postępować w nadchodzącym sezonie” – dodał.

Źródło: BBC
SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).