Giovinazzi silver 5

Giovinazzi o tym, jak poprawił swoje startyAntonio Giovinazzi uważa, że praca nad startami do wyścigów była jednym z kluczy do poprawy w trakcie jego drugiego sezonu w F1.

Po trudnym sezonie 2019, Giovinazzi w minionym roku spisywał się znacznie lepiej – zdobył tyle samo punktów co Kimi Raikkonen, a w kwalifikacjach pokonał Fina 9-8. Postęp jaki robił Włoch sprawił, że Ferrari Driver Academy zapewniło mu kolejny sezon w ekipie z Hinwil.

Giovinazzi imponował startami w 2020 roku, zyskując najwięcej pozycji spośród wszystkich kierowców na pierwszym okrążeniu. Antonio zwrócił na to uwagę w rozmowie z motorsport.com.

„Po kwalifikacjach mamy oczywiście spotkania z inżynierami, podczas których oglądamy nasze okrążenia i omawiamy, gdzie mogliśmy coś stracić. Ale niedługo po nich jestem skupiony w 100% na wyścigu, a szczególnie na startach. Ze względu na samochody, które mamy i przy trudnościach, jakie są z wyprzedzaniem, dobry start i pierwsze okrążenie bardzo ułatwiają wyścig” – mówi Giovinazzi.Przyznaje on, że ogląda wiele starych nagrań ze startów i bardzo mu to pomaga. W sezonie 2020 musiał korzystać z nagrań również z innych serii, gdyż F1 gościła na nowych dla siebie torach lub takich obiektach, na których dawno się nie ścigała.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiłem w tym aspekcie w tym sezonie i będę nadal tak pracował w przyszłości. Przy nowych torach, patrzyłem na inne kategorie – Formułę 4 i inne ze startów – cokolwiek mogłem znaleźć. Próbowałem wyciągać wnioski, ale nie było to łatwe. Powiedziałbym, że analiza jest znacznie łatwiejsza na torach, na których się już ścigaliśmy. Ale na Imoli oglądałem starty F4, a potem zaliczyłem dobry start więc to był dobry pomysł” – dodał 27-letni kierowca.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.