GP SPAGNA F1/2020 - DOMENICA 16/08/2020

Ferrari celuje w trzecie miejsce, obawia się jednak przewagi tokenów rywaliMattia Binotto, szef zespołu Ferrari uważa, że trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2021 to minimum które drużyna powinna osiągnąć.

Zdobywając 6 miejsce, sezon 2020 był najgorszym dla zespołu z Maranello od 40 lat. Binotto wymaga natychmiastowej poprawy wyników w nadchodzącym sezonie.

„Ten zespół był w stanie zająć drugie miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat, z wyjątkiem jednego sezonu który ukończyliśmy na trzecim” – powiedział. „Więc myślę, że trzecie nie jest całkowicie niemożliwe. I myślę, że powinien to być przynajmniej nasz minimalny cel na następny sezon ”.Szef zespołu Ferrari zwrócił jednak uwagę na to, że ograniczenia rozwojowe mogą dać przewagę zespołom konkurencyjnym. Zespoły otrzymały ograniczoną liczbę tzw. tokenów które mogą wydać na ulepszenie podwozia, jednak niektóre zespoły pozyskują części od rywali (np. Aston Martin od Mercedesa lub AlphaTauri od Red Bulla) nie musząc wydawać tokenów.

„Inne zespoły zmienią producentów silników i mogą mieć ulepszenia w zakresie mocy silnika, o czym znowu musimy być świadomi” – przyznał Binotto.

„Zatem w przyszłym roku konkurenci znów będą bardzo mocni. Ale jak powiedziałem, uważam, że mamy tutaj, w Maranello, silny zespół i w pełni im ufam, że możemy wykonać lepszą pracę w porównaniu z tym, co zrobiliśmy dzisiaj ”.

Źródło: racefans.net

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).