daytona auto roberta kubicy

Dziś start testu przed Daytoną (najważniejsze informacje)

Daytonowy maraton czas zacząć! Już dziś Robert Kubica pierwszy raz wyjedzie na ten tor i po raz drugi w karierze będzie miał okazję jazdy bolidem LMP2. Wszystko w ramach przygotowań do 24h Daytona, a wcześniej wyścigu kwalifikacyjnego do tego wydarzenia. Przypominam najważniejsze informacje o jazdach Kubicy.

Harmonogram

 

Zespół Roberta Kubicy na Daytona 24h przygotował fajną grafikę z harmonogramem jazd. Przy okazji widzimy dokładnie, gdzie będą rozmieszczone logotypy PKN ORLEN na aucie High Class Racing.

Dziś Robert Kubica będzie mógł pojeździć od 17:30 do 18:30 oraz od 22:45 do 23:15. W sobotę od 16:30 do 17:30, w nocy z soboty na niedzielę o godz. 1:00 do 3:00.

Nie wiemy jeszcze, czy Robert weźmie udział w niedzielnym wyścigu kwalifikacyjnym. Pojedzie w nim dwóch kierowców każdej ekipy.roar daytona harmonogram

Transmisja

 

Trzeba zacząć od tego, że nie będzie można oglądać go w żadnej telewizji. Transmisję będzie obsługiwało NBC Sports i to na jego antenach (w krajach, w których są dostępne) będzie można wyścig w telewizji.

Transmisja będzie natomiast dostępna w internecie na stronie serii, w ramach której odbywa się wyścig, a zatem imsa.com (dostępna również przez aplikację mobilną) oraz na stronie radiolemans.co Oglądać będzie można prawdopodobnie wszystkie sesje, łącznie z treningami – zarówno przed wyścigiem kwalifikacyjnym jak i samym Daytona 24h.

Po zakończeniu wydarzenia, wyścig będzie można również obejrzeć w całości na YouTube na kanale serii IMSA.

Najważniejsze linki:

Transmisja: IMSA.com lub Radio Le Mans.Live timing: IMSA.com https://www.imsa.com/scoring/

Retransmisja: YouTube

Kto jedzie?

 

Do rywalizacji przystąpi łącznie 50 załóg, w tym 10 w kategorii LMP2. Więcej o liście zgłoszeń i rywalach Kubicy przeczytacie tutaj. O samochodzie Kubicy na ten wyścig przeczytacie tutaj.

Robert już wczoraj miał sesję zdjęciową w oficjalnym stroju.

Więcej o wyścigu 24h Daytona przeczytacie tutaj.

Relacja live z wydarzenia ruszy na blogu dziś około 16. Zapraszam!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.