Motor Racing - Formula One Testing - Test Two - Day 3 - Barcelona, Spain

Budkowski dyrektorem Renault Sport RacingKolejny awans polskiego inżyniera, Marcina Budkowskiego w wyścigowym świecie. Polak, będący dyrektorem wykonawczym zespołu Alpine w Formule 1, został dyrektorem całego Renault Sport Racing.

Budkowski ukończył Ecole Polytechnique w Paryżu w 1999 roku, a następnie ukończył ISAE SUPAERO na Imperial College w Londynie. W 2001 roku rozpoczął karierę jako aerodynamik w Prost GP. Rok później przeniósł się do Ferrari, gdzie pracował do 2006 roku, zdobywając z zespołem 3 tytuły mistrzowskie. Od 2007 do 2014 roku pracował w McLarenie, pracując w rolach technicznych zarówno w fabryce jak i na torze. W 2012 roku został szefem działu aerodynamiki w Woking. Po zakończeniu kariery w McLarenie, pracował dla FIA, gdzie w 2017 roku został szefem Departamentu Technicznego Formuły 1.Mimo sprzeciwu wielu ekip, został dyrektorem wykonawczym Renault. Teraz został także dyrektorem Renault Sport Racing.

Jak sugeruje dziennikarz F1, Chris Medland, to może nie być konie pięcia się w górę Budkowskiego, który w przyszłości może zostać szefem zespołu Alpine.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 kwietnia

Urodził się Paul Russo (8 startów, 1 najszybsze kółko, 1 podium).

Urodził się Mike Hawthorn, mistrz świata z sezonu 1958, 3. zawodnik sezonu 1954 (45 startów, 3 zwycięstwa, 4 pole positions, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

Urodził się Carel Godin de Beaufort (26 startów).

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 12. zwycięstwo w karierze. Po raz 13. i ostatni na podium staje Nick Heidfeld, dając ekipie Renault 100. podium.

„Byłby tak szybki jak Jose Maria Lopez i on również byłby w stanie od początku walczyć o mistrzostwo świata. On po prostu nie przejdzie do WTCC, bo widzi siebie jako kierowcę rajdowego” – mówi o Robercie Kubicy szef WTCC, Francois Ribeiro.

„Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem – to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze” – mówi Paddy Lowe.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

11 – 13 grudnia:

godz. 10:00 – FP1
godz. 14:00 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Q

godz. 14:10 – Wyścig

Popularne tagi