Roman Biliński F4 Carlin

Biliński zostaje w brytyjskiej F4Polski kierowca wyścigowy Roman Biliński spędzi kolejny sezon w brytyjskiej Formule 4. Przeniesie się jednak do mistrzowskiej ekipy.

Biliński, jeżdżący na brytyjskiej licencji, ale przedstawiający się jako polski kierowca wyścigowy (taka też flaga widnieje przy jego nazwisku na stronie serii) zajął w sezonie 2020 ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, jeżdżąc w barwach ekipy Arden do Carlin, która w ubiegłym roku zdobyła najwięcej punktów.„Jestem podekscytowany mogąc ogłosić moje nowe partnerstwo z Carlin i wrócić do walki o tytuł brytyjskiej Formuły 4 w 2021 roku. Ubiegły sezon dał mi mnóstwo cennego doświadczenia i nie mogę doczekać się pokazania go w zespole i odblokowania mojego potencjału. Wiem na własnym przykładzie, jak konkurencyjną serią potrafi być F4 więc teraz będę nadal testował, uczył się by mieć pewność, że na pierwszą rundę przyjadę dobrze przygotowany” – powiedział 16-latek.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum