2020 Spanish Grand Prix, Sunday - LAT Images

Będą zmiany rozgrywania wyścigów F1Kolejną zmianą, jaką Formuła 1 może przedstawić w sezonie 2021 będzie powrót do startów wyścigów o pełnej godzinie, a nie 10 minut po niej. Dodatkowo, rundy mogą zaczynać się wcześniej.

Propozycja tej zmiany ma zostać przedyskutowana przez zespoły i F1, ale wiele wskazuje na to, że wejdzie w życie. Od 2018 roku wyścigi F1 zaczynają się 10-minut po pełnej godzinie. Gdy wprowadzano tę aktualizację, tłumaczono ją chęcią przeżywania przez widzów przedstartowej atmosfery.Jeszcze ważniejszą zmianą – która również będzie dyskutowana – będzie przesunięcie godzin rozgrywania wyścigu o godzinę wcześniej. Dotychczas większość rund zaczynała się o godz. 15:10 lokalnego czasu, teraz może być to godzina 14.

Ta zmiana prawdopodobnie również zostanie wprowadzona.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 kwietnia

Urodził się Paul Russo (8 startów, 1 najszybsze kółko, 1 podium).

Urodził się Mike Hawthorn, mistrz świata z sezonu 1958, 3. zawodnik sezonu 1954 (45 startów, 3 zwycięstwa, 4 pole positions, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

Urodził się Carel Godin de Beaufort (26 startów).

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 12. zwycięstwo w karierze. Po raz 13. i ostatni na podium staje Nick Heidfeld, dając ekipie Renault 100. podium.

„Byłby tak szybki jak Jose Maria Lopez i on również byłby w stanie od początku walczyć o mistrzostwo świata. On po prostu nie przejdzie do WTCC, bo widzi siebie jako kierowcę rajdowego” – mówi o Robercie Kubicy szef WTCC, Francois Ribeiro.

„Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem – to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze” – mówi Paddy Lowe.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

11 – 13 grudnia:

godz. 10:00 – FP1
godz. 14:00 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Q

godz. 14:10 – Wyścig

Popularne tagi