Juri Vips

7 kierowców Red Bulla w F2 i F3Red Bull potwierdził, że siedmiu z jego młodych kierowców będzie się ścigać w Formule 2 i Formule 3 w przyszłym sezonie.

Trzech kierowców będzie się ścigać w Formule 2. Do drużyny Hitech, w której w poprzednim sezonie jeździł Nikita Mazepin oraz Luca Ghiotto dołączy Juri Vips i Liam Lawson. Estończyk był rezerwowym drużyny DAMS, podczas ośmiu wyścigów w których zastępował Seana Gelaela udało mu się zdobyć podium w wyścigu na Mugello. Będzie to jego pierwszy, pełny sezon w Formule 2. Jego kolegą w zespole będzie Liam Lawson – debiutant w Formule 2, absolwent Formuly 3. Jehan Daruvala spędzi drugi rok w F2 w zespole Carlin.W Formule 3 zobaczymy kolejnych czterech juniorów Red Bulla. Do zespołu Hitech dołączą Jak Crawford i Ayusamu Iwasa, natomiast w zespole Carlin zobaczymy Jonny Edgar – czterokrotny mistrz Niemiec w Formule 4. Dennis Hauger to kolejny młody kierowca Red Bulla, dołączy do drużyny Prema w nadchodzącym sezonie.

Wczoraj został też potwierdzony ostatni kierowca Premy – jest to Olli Caldwell pojawi się obok Dennisa Haugera i Arthura Leclerca.

Źródło: racefans.net

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.