Po raz ostatni w tym roku bolidy Formuły 1 wyjadą na tor. Na Yas Marina Circuit 8 ekip z 16-ma kierowcami będzie uczestniczyło w testach „młodych kierowców”. W tym gronie będzie Robert Kubica. Zapraszam na relację live z całego dnia!
Harmonogram na dziś
godz. 6:00 – 10:00 – pierwsza część
godz. 11:00 – 15:00 – druga część
Składy
W testach zdecydowało się wziąć udział 8 ekip. Zabraknie na nich McLarena oraz Racing Point. Na tor nie wyjedzie żaden kierowca, który jechał w sezonie 2020, ale będziemy mieli czterech, którzy pojadą w sezonie 2021 – Fernando Alonso, Mick Schumacher, Nikita Mazepin i Yuki Tsunoda (oficjalne potwierdzenie w środę).
Na torze pojawi się 11 kierowców, którzy jeszcze nigdy nie zaliczyli startu w F1 oraz 5, którzy takie starty na swoim koncie mają (Alonso, Buemi, Kubica, Vandoorne i Aitken).
Oto pełne zestawienie:
Renault: Fernando Alonso, Guanyu Zhou
Red Bull: Sebastien Buemi, Juri Vips
Alfa Romeo Racing ORLEN: Robert Kubica, Callum Ilott
Mercedes: Stoffel Vandoorne, Nyck de Vries
Williams: Jack Aitken, Roy Nissany
AlphaTauri: Yuki Tsunoda, Marino Sato
Ferrari: Robert Schwartzman, Antonio Fuoco
Haas: Mick Schumacher, Nikita Mazepin