Nikita Mazepin

Mazepin kierowcą Haasa w 2021 rokuNiespodzianki nie ma – Nikita Mazepin będzie kierowcą Haasa w sezonie 2021. Na ogłoszenie drugiego kierowcy musimy jeszcze poczekać, jednak dziś dostaliśmy kolejny sygnał, że będzie nim Mick Schumacher.

„Jestem zachwycony, że NIkita Mazepin będzie kierowcą Haasa w przyszłym sezonie. Nikita pokazał swoje zdolności w Formule 2 w tym roku, sięgając po zwycięstwa i podia. Stał się dojrzałym kierowcą, przechodząc przez serie juniorskie. Jestem podekscytowany na to, co Nikita pokaże w Formule 1 i nie możemy doczekać się dania mu szansy rywalizacji na najwyższym poziomie motorsportu” – powiedział Gunther Steiner.

Nikita Mazepin urodził się w 1999 roku i jak przyznał, chciał jeździć w F1 z numerem 99, ale jest on zajęty przez Antonio Giovinazziego więc będzie musiał wybrać inny. W single seaterach Mazepin jeździ od 2014 roku. W pierwszych sezonach w Formule 2000 oraz Formule Renault i Europejskiej Formule 3 nie odnosił sukcesów. W 2018 roku został wicemistrzem GP3 i przeszedł do Formuły 2. W pierwszym sezonie był 18, a teraz zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, bez większych szans na awans. Wygrał 2 wyścigi, 6 razy stawał na podium i zaliczył 2 najszybsze czasy okrążeń w wyścigu.„Zostanie kierowcą Formuły 1 jest dla mnie spełnieniem marzeń. Doceniam zaufanie, jakim obdarzyli mnie w Haasie i dziękuję im za nie. Chcę pokazać moje umiejętności po mocnym sezonie w Formule 2” – dodał Nikita Mezepin.

W bolidach Formuły 1 jeździł dość często – zaliczył 8 dni testowych z Force India i dwa z Mercedesem. Również w testach po Abu Zabi Mazepin dostanie szansę jazdy Mercedesem.

Mazepin nie ma dobrej reputacji w wyścigowym świecie. W seniorskiej karierze dwukrotnie dopuścił się do rękoczynów wobec rywali w padoku, m.in. Calluma Illotta. Jest również wiele dowodów na jego mocno „niedojrzałe” zachowania w social mediach.

Jak pisał Roberto Chinchero, ojciec Nikity miał zdecydować się na złożenie jednemu z zespołów Formuły 1 oferty „nie do odrzucenia” na starty swojego syna.

Partnerem będzie Mick

 

Haas czeka jeszcze z ogłoszeniem drugiego swojego zawodnika, ale będzie nim Mick Schumacher. Dziś obecny zespół Niemca w F2, Prema, ogłosił nowego kierowcę na sezon 2021, a będzie nim mistrz Formuły 3, Oscar Piastri.

Ogłoszenie Micka ma nastąpić w najbliższych dniach.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).

Najnowsze wpisy