KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras

Harmonogramy WEC, F3, F1 I FWS

Szczegółowy harmonogram GP Bahrajnu

blank
Motor Racing - Formula One World Championship - Belgian Grand Prix - Practice Day - Spa Francorchamps, Belgium

Krótsze treningi, Barcelona i Imola – F1 w 2021 rokuOd sezonu 2021 piątkowe treningi Formuły 1 prawdopodobnie będą trwały o 30 minut krócej każdy. Jest to kolejny krok do intensyfikacji weekendów wyścigowych i uniknięcia przestojów na torze. Wiadomo też więcej o przyszłorocznym kalendarzu.

Krótsze treningi

 

Dotychczas piątkowe treningi Formuły 1 trwały po 90 minut. Od najbliższego sezonu będzie to prawdopodobnie 60 minut. W artykule 32.1 Regulacji Sportowych F1 ma znaleźć się zapis, iż „Dwie sesje treningowe (P1 i P2), każda trwająca jedną godzinę, będą przedzielone 2,5-godzinną przerwą i odbywać będą się drugiego dnia wydarzenia.”

W związku z tym zajdzie zmiana polegająca na tym, że trzeci trening może odbyć się najwcześniej 19 godzin po drugim treningu (dotychczas było to 18,5h).Zmiany nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak biorąc pod uwagę plany rozegrania 23 wyścigów w 2021 roku, można się tego spodziewać. Co więcej, niektóre z rund mają być rundami „dwudniowymi”, tak jak było to na Imoli w tym roku. Od 2022 roku weekendy wyścigowe F1 mają być krótsze i tzw. dzień medialny, dotychczas odbywający się w czwartki, będzie miał miejsce w piątki – przed, między i po treningach.

O torach

 

W prowizorycznym kalendarzu F1 na sezon 2021 znalazły się 23 rundy, przy czym czwartej i piątej nie mogliśmy być pewni.

Czwarta to teoretyczny termin GP Wietnamu, jednak jest niemal pewne, że F1 nie zawita do Hanoi. Nieoficjalnie mówi się, że wejdzie na to miejsce jeden z torów, które niespodziewanie pojawiły się w tym sezonie – Imola, Turcja, Mugello lub Portimao. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że faworytem jest ten pierwszy obiekt, o czym przeczytacie tutaj.

Piąta runda – GP Hiszpanii – była opatrzona gwiazdką, a jej rozegranie było uzależnione od umowy z lokalnymi władzami. Dobra wiadomość (hmmm…) jest taka, że procedura podpisania umowy została już przez nie wszczęta i niebawem gwiazdka powinna zniknąć, a rywalizacja w Barcelonie potwierdzona.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi