KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Polskie WSK Open, mocny Sprint DziwokaRywalizuje już niewiele serii, ale nadal możemy cieszyć się z dobrych występów Polaków. W miniony weekend dominowały sukcesy kartingowe.

WSK Open

 

Świetnie spisali się polscy kierowcy w prestiżowych zawodach WSK Open Cup na torze Adria we Włoszech. W kategorii mini triumfował Maciej Gładysz. Zgłosiło się do niej 67 zawodników. W niedzielnym finale 1. rundy WSK Open Cup zawodnik Parolin Racing Kart bardzo dobrze wystartował z pole position i walczył bezbłędnie przez cały wyścig. Kapitalna jazda podczas finału zaowocowała zwycięstwem na mecie oraz najszybszym czasem okrążenie wyścigu. W finale 2. rundy tego weekendu walka była bardzo zacięta. Maciej przyjechał na piątym miejscu ale ilość zdobytych punktów dały mu tytuł Mistrza WSK Open Cup 2020.

„To był bardzo wymagający weekend, wszystkie sesje były podwójne, ale też wszystko poukładało się po mojej myśli ii cieszę się, że zdobyłem ostatnie mistrzostwo w kategorii Mini 60 WSK Open Cup. Wielkie podziękowania dla teamu Parolin Racing, dla mojego mechanika Marcina Binkowskiego, Simone ma Engines, za wsparcie od Lorenzo Travisanutto i dla wszystkich, którzy z nami pracowali, dla mojej rodziny i moich sponsorów. Do zobaczenia w kategorii OKJ!”. – powiedział Maciej

W tej samej kategorii Jan Przyrowski był 5, Juliusz Ociepa 39, a na 41. pozycji sklasyfikowani zostali Adrian Potępa, Marcel Kasprzycki i Rafał Paprota.

Świetnie poradzili sobie też nasi zawodnicy w kategorii OK Junior. Karol Pasiewicz zajął 3. miejsce, a Tymek Kucharczyk 5. w całej rundzie po tym jak dojechali na 2. i 3. miejscu w finale. Gustaw Wiśniewski był 35.W kategorii OK Kuba Rajski zajął 19. miejsce.

Naszym zawodnikom gratulował Robert Kubica.

Na torze Adria zostali Gładysz, Wiśniewski i Pasiewicz, a dołączyli do nich Karol Kręt Karol Czepiel i Kacper Turoboyski. Uczestniczą oni w testach Sauber Karting Team, a dwóch z nich zostanie włączonych do związanej z PKN ORLEN akademii Saubera w sezonie 2021 – jeden w OK Junior, drugi w OK Senior.

Dziwok w Bahrajnie

 

Serią towarzyszącą Formule 1 w Bahrajnie było Porsche Sprint Challenge, a w zawodach tych wziął udział Franz Dziwok. W kwalifikacjach zajął on 2. miejsce w kategorii GT4 w stawce 6 aut (13/17 w generalce). Oba wyścigi ukończył na 2. miejscu w swojej kategorii (11. i 13. w klasyfikacji generalnej).Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi