Wyścig Formuły 2

Ważne zmiany w F2 i F3Władze Formuły 2 i Formuły 3 ogłosiły dziś zmiany, jakie zajdą w nich w sezonie 2021. Weekendów wyścigowych ma być znacznie mniej, ale ścigania tyle samo.

W celu oszczędzenia kosztów zespołów, w 2021 roku odbędzie się 8 weekendów wyścigowych Formuły 2, a podczas wszystkich seria będzie towarzyszyła Formule 1. Dotychczas kalendarz tej serii składał się z 10-12 rund w sezonie.

Wyścigów nie będzie jednak mniej bowiem mają być rozgrywane po trzy przy okazji każdego weekendu wyścigowego.Podobną zmianę ogłoszono w Formule 3, która w 2021 roku będzie liczyła 7 weekendów wyścigowych – również po 3 wyścigi w każdym. Ta seria również zawsze będzie towarzyszyła Formule 1, ale nigdy łącznie z F2. Możemy mieć zatem rundy składające się albo z F1 i F2 albo z F1 i F3. Nigdy F1 + F2 + F3.

Nie zostały jeszcze przedstawione szczegłowe zasady dotyczące długości i zasad rozgrywania trzech wyścigów.

Co ważne, nie zmieni się specyfikacja samochodów F2 przez kolejne 3 sezony, a F3 przez minimum 1 sezon.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Archiwum