wseries foto

W Series serią towarzyszącą F18 wyścigów W Series 2021 będzie towarzyszyło Formule 1. Dziś ogłoszono nawiązanie partnerstwa przez organizatorów obu Serii.

W Series powstała w 2019 roku. Jest to seria przeznaczona wyłącznie dla kobiet z równymi bolidami F3 i zmianami bolidów pomiędzy rundami. W pierwszym sezonie seria ta towarzyszyła rundom DTM, teraz rundy będą odbywały się przy okazji weekendów wyścigowych F1.

Pierwszy sezon W Series wygrała Jamie Chadwick. Gosia Rdest, jedyna Polka, która uczestniczyła w 1. sezonie, zajęła 13. lokatę.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Archiwum