wseries foto

W Series serią towarzyszącą F18 wyścigów W Series 2021 będzie towarzyszyło Formule 1. Dziś ogłoszono nawiązanie partnerstwa przez organizatorów obu Serii.

W Series powstała w 2019 roku. Jest to seria przeznaczona wyłącznie dla kobiet z równymi bolidami F3 i zmianami bolidów pomiędzy rundami. W pierwszym sezonie seria ta towarzyszyła rundom DTM, teraz rundy będą odbywały się przy okazji weekendów wyścigowych F1.

Pierwszy sezon W Series wygrała Jamie Chadwick. Gosia Rdest, jedyna Polka, która uczestniczyła w 1. sezonie, zajęła 13. lokatę.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Archiwum