sainz turcja

Sainz: Ograniczenie testów sprawi problemyCarlos Sainz nie rozumie decyzji dotyczącej ograniczenia przedsezonowych testów do trzech dni w 2021 roku.

Obecny reprezentant McLarena jest jednym z kilku kierowców, którzy zmieniają zespół. W gronie tych zawodników jest jeszcze m.in. Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel i Fernando Alonso, który wraca do F1 po przerwie z zespołem Renault.

Testy przed sezonem 2021 zostały okrojone do tylko 3 dni. Jest to podyktowane tym, że samochody nie zmienią się drastycznie w kolejnym roku.

“Jak można zrozumieć, półtora dnia na przygotowanie się do sezonu, nie znając wcześniej samochodu, jest praktycznie niemożliwe, aby przygotować się do pierwszego wyścigu.” – powiedział Sainz.“To sprawi, że moja pierwsza połowa sezonu w Ferrari będzie bardzo trudna, tak jak dla Fernando, Ricciardo i innych kierowców, którzy zmieniają skład.”

“Nie rozumiem, dlaczego to tylko trzy dni, półtora dnia na kierowcę i nie jestem zwolennikiem tego, zwłaszcza że w sezonie nie ma testów.”

Carlos chciałby przejechać się samochodem Ferrari przed sezonem. Jedną z okazji jest test dla młodych kierowców, jednak Sainz nie kwalifikuje się jako młody kierowca. Mało prawdopodobne jest, aby uzyskał zgodę na testy w Abu Zabi.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.