Rajd Polski 2020

Rajd Polski w prowizorycznym kalendarzu ERCZ ośmiu rund ma składać się przyszłoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy. Wśród nich jest Rajd Polski, który będzie czwartą rundą przyszłorocznych mistrzostw.

Rywalizacja ma rozpocząć się 12 marca Rally Serras de Fafe e Felgueiras w Portugalii, a zakończyć Rajdem Węgier 24 października.

W kalendarzu znajdują się 4 rundy szutrowe i 4 rundy asfaltowe. Ogłoszono również listę rezerwowych rajdów – Sanremo, Cypru i Belgii.

Rajd Polski zaplanowano na 18 – 20 czerwca. Będzie to 77. edycja naszego rajdu i oczywiście odbędzie się w Mikołajkach.ERC starało się ułożyć rundy geograficznie bliskie obok siebie by ograniczyć koszty ekip. Oto kalendarz na sezon 2021:
12 – 14 marca: Rally Serras de Fafe e Felgueiras (Portugalia, szuter)
25 – 27 marca: 55th Azores Rallye (szuter)
6 – 8 maja: Rally Islas Canarias (asfalt)
18 – 20 czerwca: 77th Rally Poland (szuter)
1 – 3 lipca: Rally Liepāja (szuter)
23 – 25 lipca: Rally di Roma Capitale (asfalt)
27 – 29 sierpnia: 50th Barum Czech Rally Zlín (asfalt)
22 – 24 października: Rally Hungary (asfalt)Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Najnowsze wpisy