Kubica Permane

Permane o Kubicy na poziomie Alonso i SchumacheraAlan Permane, dyrektor sportowy Renault, który miał okazję współpracować z Robertem Kubicą, był gościem podcastu Beyond the Grid, gdzie był pytany o Polaka.

Nie mogło zabraknąć pytania o dzień wypadku Kubicy, który był dla wszystkich w Lotus Renault stresujący.

„Pamiętam, gdzie byłem, pamiętam, że zwołane zostało pilne zebranie. To był sobotni czy niedzielny poranek – weekend w każdym razie. Gerard Lopez, który był prezesem je zwołał. Mieliśmy burzę mózgów, co możemy zrobić. Nie wiedzieliśmy, jak długo go nie będzie. Wówczas wiedzieliśmy o całej sytuacji bardzo mało. Było jednak jasne, że nie da się zastąpić w krótkim czasie takiego kierowcy. Po ulicy nie chodzili Alonso czy Schumacher, szukający posady – bo przecież na takim poziomie był Robert” – wspomina Permane.Francuz zaznaczał, jak dużym talentem jest Robert i jak bardzo poświęcał się F1.

„Jest bez wątpienia talentem pierwszej wody. Oddycha wyścigami i myśli tylko o jeździe oraz wygrywaniu. Dbał o wszystko co w jego mocy by spisywać się lepiej, a jego samochód jeździł szybciej. To było super imponujące” – dodaje.

Ponownie przypomniał on historię okrążenia na Suzuce w 2010 roku.

„Wydaje mi się, że zakwalifikował się drugi w tym samochodzie. Wysiadł i był kompletnie biały, cały się trząsł i powiedział, że nawet nie może teraz rozmawiać i musi usiąść i uspokoić się. Stwierdził, że nigdy nie zrobił takiego okrążenia, nigdy nie włożył takiego wysiłku w okrążenie. Nie wiem, czy przestraszył się tego, co zrobił, ale potrafi być dość emocjonalnym facetem” – powiedział Permane, który stwierdził, że Kubica jest talentem jednym na milion.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Najnowsze wpisy