Liga Assetto Corsa – Runda 5. Vallelunga – zapowiedź

Już w najbliższą Niedzielę o godzinie 20:00 wystartuje piąta runda naszej blogowej ligi DTM Assetto Corsa. Tym razem ścigać się będziemy na laserowo zeskanowanym włoskim torze Vallelunga. Nitka toru ma obecnie długość 4085m, a sam obiekt od 2004 roku posiada homologację FIA do rozgrywania wyścigów F1. Jako ciekawostkę warto powiedzieć, że jest to na swój sposób domowy tor Kunos Simulazioni, czyli twórców gry Assetto Corsa, którzy jeden z garaży na torze zaadaptowali na swoje biuro.

W poprzedniej rundzie po raz pierwszy nie zwyciężył aktualny lider Gargus, utrzymując jednak pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do zajmującego drugie miejsce Dbieniaka zbliża się Marcin Rybaczuk, a tuż za nim tracąc zaledwie 3 punkty znajduje się Tomasz Ubycha.

Aktualne wyniki prekwalifikacji gdzie różnice są minimalne wskazują, że będziemy świadkami niezwykle zaciętej walki w czołówce na tym stosunkowo krótkim i krętym torze, gdzie może być trudno o wyprzedzanie.

Przypominamy także, że prekwalifikacje trwają do soboty, do godziny 23:59. Później serwery będą wyłączone aż do niedzieli, do godziny 18:30. Szczegółowy harmonogram niedzielnej sesji poniżej:

20:00-20:30 – Sesja Treningowa
20:30-20:45 – Sesja kwalifikacyjna (15 minut)
20:45-21:30 – Wyścig (45 minut + jedno okrążenie). Obowiązkowy Pit-Stop.

W niedzielę serwery nie będą wymagały haseł, będą na nie mogli wejść jedynie przydzieleni zawodnicy, którzy podali poprawny SteamGUID w formularzu zgłoszeniowym.

Drobne uwagi od Administracji Ligi:
– od 16.11 MaciekC dołączył do grona sędziów Ligi DTM,
– przypominamy o nałożonych na zawodników kary za Nurburgring,
– decyzją Administracji kierowca Maks otrzymuje 6,5pkt do klasyfikacji generalnej za rundę 4. (będzie doliczone po wyścigu obecnej rundy)
osoba dublowana ma umożliwić jak najszybciej przejazd szybszym kierowcom w bezpiecznym miejscu i pod żadnym pozorem nie walczy z osobą dublującą. Aby uniknąć nieporozumień, kto jest w chwili obecnej za Wami, polecamy używanie aplikacji RealTime,
– podczas obowiązkowego zjazdu do boksów trzymamy się białej linii wyjazdowej (!) nie wyjeżdżamy od razu na środek toru, na racing-line (!!!)

[UWAGA!]
Serwery A i B będą działały w trybie treningowym od godziny 18:30.
Prosimy o sprawdzenie w tym czasie czy bez problemu możecie się zalogować na przydzielony sobie serwer, widzicie swój samochód i swoje malowanie. Dołączyć do wyścigu będzie można jedynie w sesji treningowej i kwalifikacyjnej. Gdy wyścig rozpocznie się, nie będzie już możliwe dołączenie do grona kierowców. Jeżeli masz problem z wejściem bądź odnalezieniem serwera sprawdź poniższe FAQ.

[UWAGA2!]
Od dnia 21.11.2020 – obowiązek instalacji nowej wersji klienta RealPenalty.
1. Pobrać plik klient RealPenalty
2. Rozpakować
3. Wrzucić foldery „apps” i „content” do \Steam\steamapps\common\assettocorsa nadpisując stare pliki, nie kasować nic. Po prostu NADPISAĆ
4. Obowiązkowo wejść na serwer A i sprawdzić czy wszystko działa. NIE ZOSTAWIAĆ TEGO NA 19:59 w NIEDZIELE

Oczywiście tą operację wykonać przy WYŁĄCZONEJ grze.

Krótka ściąga najpotrzebniejszych plików.
Mod: https://www.unitedracingdesign.net/product-page/ac-t5-2018
Patch: https://mega.nz/file/uglQyAIY#DKtWYvM7H5DgeqxNKj1rrqnn7ubUUDnZSG6rRqZKgH4
Nowa wersja klienta RealPenalty
Tor (Runda 5.): https://drive.google.com/file/d/1dbbvoER3O1fLgHzufe6qfkP2aJYHODLk/view?usp=sharing
Live-Timing z serwera A: https://powrotrobertaa.emperorservers.com/live-timing
Live-Timing z serwera B: https://powrotrobertab.emperorservers.com/live-timing
Wyniki prekwalifikacji na żywo: https://cutt.ly/Agk7s7B
Discord Ligi: http://www.discord.gg/sFSZdTC
Regulamin: https://powrotroberta.pl/wp-content/uploads/2020/10/regulamin_DTM_2020.pdf
FAQ: https://powrotroberta.pl/wp-content/uploads/2020/10/Liga-DTM-powrotroberta-faq_v.01.pdf

fot.: MG
MG, MS

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum