simon roberts williams

Kolejne zakażenie w Williamsie – tym razem szefa zespołuPełniący obowiązki szefa Williamsa Simon Roberts nie będzie uczestniczył w Grand Prix Turcji. Dziś jego test na koronawirusa okazał się pozytywny.

Roberts w poniedziałek przeszedł standardowy test na koronawirusa, który był negatywny. Wczoraj zaczął jednak wykazywać objawy zakażenia, dlatego zdecydowano się na kolejny test, który okazał się pozytywny. Roberts czuje się w miarę dobrze, ale czeka go 10-dniowa kwarantanna. Jego obowiązki przejmą Dave Redding i Adam Carter.Już na początku tygodnia media informowały o wielu zakażeniach w Williamsie i koniecznościach zmian personalnych w ekipie z Grove na Grand Prix Turcji.

Formuła 1 regularnie bada wszystkich członków zespołu i obsługi, uczestniczących na Grand Prix. Poprzedni raport z 7 dni, opublikowany w piątek, mówił o 1800 wykonanych testach i 8 osobach zakażonych.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.