KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank

DTM miało być projektem dwuletnim. Puchar za podium na szczególnym miejscuRobert Kubica ma jasny cel na końcówkę sezonu DTM i chce na Hockenheim przekraczać linię mety przed fabrycznymi BMW. Jak wyglądało świętowanie jego podium i co zrobił z pucharem?

„To moje pierwsze trofeum z DTM i będzie miało szczególne miejsce w moim domu, obok pucharów z Formuły 1 i rajdów” – mówi Robert. Kubica jest szczególnie zadowolony z pozytywnego odzewu z padoku Formuły 1 po swoim podium. „Wysoki poziom DTM jest doceniany w Formule 1” – dodaje Kubica.

„Jesteśmy mniej więcej tam, gdzie chcieliśmy być pod koniec sezonu. Od początku byliśmy świadomi wysokiego poziomu w DTM i tego, że debiutant musi się sporo nauczyć. Było jednak trudniej niż się spodziewaliśmy. Projekt DTM był pierwotnie planowany na dwa sezony, a regularnie walczyć o podia i zwycięstwa mieliśmy w 2021 roku. Na Hockenheim jednak era samochodów Class 1 dobiera końca. Szkoda, że te wspaniałe i wysublimowane samochody zostaną teraz wepchnięte do muzeum” – mówi Kubica.

Polak ma jasny cel na końcówkę sezonu 2020, a jest nim bycie najlepszym w aucie BMW.„Można zobaczyć po rezultatach, że wszyscy kierowcy BMW są raczej z tyłu. Naszym celem na Hockenheim jest bycie najlepszym z BMW, tak jak na Zolder. To będzie dobre zakończenie sezonu. Nauczyliśmy się kilku rzeczy i mamy nadzieję, że będziemy w stanie je zaimplementować w najlepszy możliwy sposób. Jeżeli będzie tak chłodno jak na Zolder, czy nawet chłodniej, to powinno nam pasować. Wszyscy jesteśmy mocno zmotywowali – ten sukces dał nam dawkę pewności siebie, co jest bardzo ważne” – mówi Kubica.

„Będę musiał nauczyć się jazdy autem Class 1 na Hockenheim, ale razem postaramy się wycisnąć z tego jak najwięcej” – dodaje.

Na Hockenheim ponownie nie pojawią się kibice.

„To wielka szkoda. Żal mi kibiców kiboców DTM i moich wiernych kibiców. Nadal mam nadzieję, że będą zadowoleni z tego, co zobaczą przed telewizorami. Hockenheim będzie też zakończeniem ery samochodów Class 1. Szkoda, że ten kompaktowy sezon już się kończy” – zaznacza Robert.

Co o podium Kubicy na Zolder mówi Pierre – Alain Bouhet, manager zespołu ORLEN Team ART?

„To był wspaniały występ po tak trudnym starcie sezonu. Oczywiście nasze wyniki były poniżej oczekiwań, ART nie jest przyzwyczajone do zajmowania takich pozycji. Uczyliśmy się i widzieliśmy poprawę od środka sezonu, ale nie byliśmy w stanie osiągać rezultatów, na które liczyliśmy z różnych powodów. Mieliśmy problemy techniczne, które wpływały na naszą pracę i dwukrotnie wycofywaliśmy się, jadąc na wysokich miejscach. To była nagroda za ciężką pracę i wysiłek, jaki włożyliśmy w ten program” – mówi.

„Wszyscy byliśmy pełni entuzjazmu po tym występie. Oznaczał on powiew świeżego powietrza w zespole, szczególnie po tym dziwnym roku, w którym nie mogliśmy się w pełni cieszyć motorsportem. Zachowanie zespołu, po tym jak Robert przekraczał metę, mówiły wszystko. Ze względu na sytuację w jakiej jesteśmy nie mogliśmy świętować tego zwycięstwa tak, jak byśmy chcieli” – dodaje Bouhet.

„Teraz chcemy stworzyć show na pożegnanie Class 1, chcemy być częścią tej historii. Nie wiemy, czy uda się pokonać Audi więc naszym celem jest bycie najlepszym z BMW” – zaznacza Francuz.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi