2020 British Grand Prix,Sunday - LAT Images

Aston Martin nowym safety carem na większości rund11 rund Mercedes, a 12 Aston Martin – tak będzie wyglądał podział obowiązków samochodu bezpieczeństwa w sezonie 2021.

Od 1996 roku to właśnie Mercedesy były samochodami bezpieczeństwa w Formule 1. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, po 25 latach ta dominacja zostanie zakończona i na większości rund samochód bezpieczeństwa będzie dostarczał Aston Martin, który jest coraz mocniej powiązany z Mercedesem.

Obecny samochód bezpieczeństwa, prowadzony przez Bernda Maylandera to auto osiągające ponad 300 km/h, wyposażone w silnik 4.0 V8 o mocy 585 KM.

Mercedesy nadal będą dostarczać samochód medyczny w Formule 1.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.