KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Zwycięstwa i podia PolakówCzas na podsumowanie minionego weekendu, który dla wielu naszych rodaków w seriach wyścigowych był bardzo udany. Gdzie wygrywali nasi?

Brytyjska F4

 

Do pewnego momentu to był bardzo dobry weekend w wykonaniu Romana Bilińskiego, który obie sesje kwalifikacyjne brytyjskiej F4 na torze Croft zakończył na 4. miejscu. W pierwszym wyścigu był 5, ale drugiego niestety nie ukończył.

W klasyfikacji generalnej spadł na 7. miejsce, ale nadal jest najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem spoza Wielkiej Brytanii.

Klasyfikacja brytyjskiej F4Lamborghini Super Trofeo

 

Karol Basz i Andrzej Lewandowski startowali na torze w Barcelonie. W pierwszych kwalifikacjach Lewandowski zajął 11. miejsce na 17 aut oraz 2. na 3 załogi w klasie ProAm. W drugich kwalifikacjach Basz był najlepszy w ProAm i 5. w generalce.

W pierwszym wyścigu niestety zajęli 15. miejsce w generalce i ostatnie w ProAm po karze za przekroczenie prędkości w boksach. Drugi wyścig był już lepszy i zajęli oni 6. miejsce w generalce, wygrywając w ProAm.

ELMS

 

Na Monzy w European Le Mans Series było bardzo ciekawie. Polski zespół Inter Europol Competition zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach kategorii LMP2. Start wyścigu był bardzo chaotyczny.Ostatecznie nasza ekipa zajęła 13. miejsce w LMP2, doświadczając po drodze bardzo niebezpiecznej awarii.

Już bez Polaka w składzie, ekipa Inter Europol Competition wygrała w LMP3.

W tym samym wyścigu jechał Michał Broniszewski, który wygrał w klasie LMGTE, jadąc Ferrari 488 GTE Evo.

Le Mans Cup

 

Również na tym torze rywalizowali kierowcy Le Mans Cup. Michał Broniszewski zajął 3. miejsce w kwalifikacjach klasy GT3, a w wyścigu dojechał tuż za podium.

MotoGP

 

Piotr Biesiekirski na deszczowym torze Le Mans zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach, a w wyścigu dojechał na 22. pozycji – przedostatniej ze sklasyfikowanych kierowców.

Ford Fiesta Sprint Cup

 

Na torze Zandvoort Nikodem Wierzbicki popisał się 2. miejscem w kwalifikacjach. Niestety, pierwszego i trzeciego wyścigu nie ukończył, a w drugim zajął 8. miejsce w generalce na 20 aut i był 3. wśród 7 aut klasy DTV 1.Andrzej Olejniczak w kwalifikacjach był 19, a w wyścigach zajmował 13, 15 i 16 miejsce.

Mazda Mx-5 Cup

 

Również na Zandvoort rywalizowała Mazda Mx-5 Cup. Jedyny Polak, Filip Wójtowicz, zajął 6. miejsce w stawce 16 aut w kwalifikacjach, a w pierwszym wyścigu udało mu się dojechać na 3. miejscu. Niestety, obu kolejnych wyścigów nie ukończył.

Tekst współtworzył Sebastian KłękPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi