DTM Zolder 2020

Zaczęło się fatalnie, jest niewiele lepiejZdecydowanie nie takiego piątku spodziewaliśmy się na Zolder i choć drugi trening daje cień nadziei, to nadal dobrze nie jest. Zapraszam na podsumowanie dzisiejszych jazd.

Wyniki

 

Pierwszy trening:

Wyniki drugiego treningu DTM Zolder 2

Drugi trening:

Wyniki 2 treningu DTM zolder 2

Przebieg sesji

 

W obu treningach Robert Kubica wyjeżdżał na tor jako ostatni. W pierwszej sesji dał swoim mechanikom możliwość poćwiczenia pit-stopu, który jak relacjonował Cezary Gutowski, trwał 9,5 sekundy. Kubica wyjechał na sesję szybkich kółek, która potrwała najdłużej ze wszystkich zawodników. Niestety, czasy uzyskiwane przez Polaka były bardzo słabe. Jeszcze gorze było w przypadku tempa wyścigowego, które odstawało bardzo mocno – nawet sekundę na kółku do innych kierowców BMW.W drugiej sesji czasy Kubicy na szybkich kółkach wyglądały lepiej i – co niezbyt charakterystyczne dla Roberta – poprawiał się z okrążenia na okrążenie, składając swoje najlepsze sektory podczas jednego okrążenia.

Warte podkreślenia jest, że wszyscy kierowcy BMW mieszczą się w 0,6 sekundy, mocno odstając nie tylko od kierowców fabrycznego Audi, ale nawet prywatnego zespołu WRT. Wyjątkiem był Benoit Treuyer, który musi przyzwyczaić się do auta, zastępując Loica Duvala (start w Petit Le Mans).

Kubica podsumowuje

 

„Piątek nie zaczął się dobrze. Mieliśmy duży deficyt prędkości. Na drugim treningu sytuacja trochę się polepszyła, ale nadal strata – choć zmalała – nadal jest. Po zakrętach jest w miarę dobrze, choć nie rewelacyjnie, nadal jednak nie jest różowo. Trochę zmienimy ustawienia i mam nadzieję, że sytuacja trochę się poprawi” – powiedział Polak, cytowany przez Cezarego Gutowskiego.

Dane

 

Sektory

Robert Kubica w pierwszym sektorze tracił do najszybszych 546 tysięcznych. W drugiej, nieco dłuższej sekcji, tracił tylko 376 tysięcznych. Ostatni sektor – podobny długością do pierwszego – to 388 tysięcznych straty.

Optymalne czasy

Robert Kubica uzyskał dziś swoje najlepsze czasy sektorów na jednym kółku, a zatem jego optymalny czas jest taki sam jak najlepszy. Nadal jednak jest to 15. wynik w stawce.

Kubica drugi trening dane

Prędkości

Najwyższą prędkość uzyskał w drugim treningu Rene Rast – 236 km/h. Najmniej miał Green – 229 km/h. Robert Kubica, podobnie jak Timo Glock czy Benoit Treuyer, uzyskał 231 km/h.Tempo wyścigowe

W drugim treningu wyglądało ono lepiej w wykonaniu Roberta niż w pierwszym, ale nadal nie ma zbyt dużego pola do optymizmu. Zobaczcie zestawienie czasów przygotowane przez Shadyz.

Tempo wyścigowe Kubica Zolder

Przebiegi

Kierowcy pokonywali dziś od 45 do 51 okrążeń. Najwięcej miał ich na koncie Nico Muller, a najmniej Marco Wittmann. Robert Kubica raczej w „średniej” – 47 okrążeń.

Muller 51
Frijns 50
Scherer 50
Van der Linde 50
Rast 49
Newey 49
Green 48
Habsburg 48
Rockenfeller 48
Eng 48
Treuyer 48
Glock 47
Kubica 47
Aberdein 46
Auer 46
Wittmann 45

Ode mnie

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi