DTM Zolder 2020

Tak Kubica jechał po podium – pełne podsumowanie wyściguCzy liczby wyścigu, w którym Robert Kubica sięgnął po podium, różnią się od tych, które mogliśmy oglądać w poprzednich rundach? Zapraszam na pełne podsumowanie dzisiejszego wyścigu z wypowiedziami, filmami i klasyfikacjami.

Wyniki

Wyniki DTM Zolder 4

SkrótPrzebieg rywalizacji

 

Robert Kubica zajął bardzo dobre, 10. miejsce w kwalifikacjach, które było bardzo dobrą pozycją startową, szczególnie w kontekście późniejszych wydarzeń w wyścigu. Być może taka pozycja pozwoliła uniknąć zamieszania.

Kubica ruszył dobrze spod świateł i szybko awansował na 9. miejsce. Niedługo po starcie doszło do zderzenia trzech aut tuż przed Kubicą i na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Robert wznowił rywalizację bardzo dobrze i utrzymał 6. miejsce.

Kolejny samochód bezpieczeństwa pojawił się po zderzeniu trzech kolejnych aut – tym razem za Robertem. Kubica znów zaliczył niezłe wznowienie i utrzymał pozycję. Kolejni zawodnicy zjeżdżali do boksów, a Robert – podobnie jak wczoraj – został najdłużej bez pit-stopu.

Polak zjechał do boksów na 19. okrążeniu. Postój był poprawny – trwał 8,3 sekundy, choć Robert jeszcze go skrócił, ruszając jeszcze zanim lizak poszedł do góry.Kubica wyjechał z boksów na 4. miejscu, mając przed sobą Rasta, Habsburga i Mullera. Zarówno przed postojem jak i po, Robert dysponował bardzo dobrym tempem, a że przez jakiś czas jechał na prowadzeniu, to miał jeszcze dużo użyć DRS-u i opony w dobrym stanie. Przez jakiś czas jechał tempem Mullera i razem doganiali Habsburga, którego obu udało się wyprzedzić.

Choć tempo Roberta nieco spadło, to bez problemu dowiózł on trzecie miejsce.

Tak cieszył się zespół Kubicy po podium.

A tak cieszył się sam zawodnik:

Robert drugi raz znalazł się w punktach w serii DTM i pierwszy raz na podium.

Gratulacje naszemu kierowcy złożył na przykład George Russell.

Wypowiedzi Kubicy

 

Pełne zestawienie wypowiedzi Roberta po tym wyścigu przeczytacie tutaj.

Dane

 

Kolejność startowa

kolejność startowa zolder 4

Najlepsze czasy

Już tu widać ogromną różnicę w porównaniu z poprzednimi rundami. Kubica wykręcił 4. czas tego wyścigu, przy podobnej strategii jak inni zawodnicy. Czas Polaka był sporo gorszy od wyniku Rasta, ale trzeba zauważyć, że kierowca Audi totalnie zdominował rywalizację na Zolder.best lapy zolder 4

Sektory

Kubica uzyskał 5. wynik w pierwszym sektorze (+0,394), 6. wynik w drugim (+0,398) oraz trzeci w ostatnim sektorze (+0,064). Jego złożony z najlepszych czasów sektorów wynik to 1:20.828 i był to piąty rezultat.

sektory zolder 4

Prędkości

Robert był w stanie uzyskać dziś 232 km/h co było czwartą prędkością wyścigu. A przecież Polak był zazwyczaj tym, który uzyskiwał najniższe prędkości.

predkosci zolder 4

Zmiany pozycji

zmiany pozycji zolder 4

Pit-stopy

Mimo przyzwoitego postoju, Robert spędził dziś w alei serwisowej najwięcej czasu ze wszystkich zawodników.

postoje zolder 4

Tempo Kubicy

wszystkie czasy zolder 4

Klasyfikacja generalna

generalka po zolder 4

Klasyfikacja zespołów

zespoły zolder 4

Klasyfikacja producentów

producenci zolder 4Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi