Corberi

Po skandalu na Kartingowych Mistrzostwach Świata – będą konsekwencjePrzewodniczący komisji kartingowej przy FIA, Felipe Massa, zapowiedział konsekwencje wobec tych, którzy brali udział w wydarzeniach w wyścigu kategorii KZ na Lonato i tuż po nim.

Podczas jednego z wyścigów kategorii KZ doszło do zderzenia Luci Corberi z Paolo Ippolito, za które później Ippolito został zdyskwalifikowany z wyścigu. Nie czekając na decyzję sędziów, Corberi postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość – najpierw oderwał od swojego gokarta zderzak, a następnie próbował rzucić nim w Ippolito, ostatecznie trafiając w innego rywala. Później nie słuchał instrukcji sędziów.

Tuż po wyścigu Corberi zainicjował wielką bójkę, w którą włączył się również jego ojciec – właściciel toru. Widać to dobrze poniżej:

Te wydarzenia zszokowały świat motorsportu, a zdecydowana większość komentujących domagała się dożywotniej dyskwalifikacji dla Corberi i jego ojca. Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu sam Corberi zakończył karierę, ale wznowił ją niedawno.

Wydarzenia skomentował też Felipe Massa, który stwierdził: „Takie zachowania są nie do zaakceptowania w naszym sporcie. Te osoby staną przed konsekwencjami za swoje zachowania”.

FIA wszczęła już śledztwo w tej sprawie. W krótkim oświadczeniu federacja napisała: „FIA i ACI są głęboko zaniepokojone wydarzeniami, które wystąpiły podczas mistrzostw świata w Lonato z udziałem kierowców, członków zespołu i przedstawicielami toru”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum