Corberi

Po skandalu na Kartingowych Mistrzostwach Świata – będą konsekwencjePrzewodniczący komisji kartingowej przy FIA, Felipe Massa, zapowiedział konsekwencje wobec tych, którzy brali udział w wydarzeniach w wyścigu kategorii KZ na Lonato i tuż po nim.

Podczas jednego z wyścigów kategorii KZ doszło do zderzenia Luci Corberi z Paolo Ippolito, za które później Ippolito został zdyskwalifikowany z wyścigu. Nie czekając na decyzję sędziów, Corberi postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość – najpierw oderwał od swojego gokarta zderzak, a następnie próbował rzucić nim w Ippolito, ostatecznie trafiając w innego rywala. Później nie słuchał instrukcji sędziów.

Tuż po wyścigu Corberi zainicjował wielką bójkę, w którą włączył się również jego ojciec – właściciel toru. Widać to dobrze poniżej:

Te wydarzenia zszokowały świat motorsportu, a zdecydowana większość komentujących domagała się dożywotniej dyskwalifikacji dla Corberi i jego ojca. Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu sam Corberi zakończył karierę, ale wznowił ją niedawno.

Wydarzenia skomentował też Felipe Massa, który stwierdził: „Takie zachowania są nie do zaakceptowania w naszym sporcie. Te osoby staną przed konsekwencjami za swoje zachowania”.

FIA wszczęła już śledztwo w tej sprawie. W krótkim oświadczeniu federacja napisała: „FIA i ACI są głęboko zaniepokojone wydarzeniami, które wystąpiły podczas mistrzostw świata w Lonato z udziałem kierowców, członków zespołu i przedstawicielami toru”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi