F1 Grand Prix of Russia

Oceny mediów po GP Portugalii



Trzech bohaterów miała rywalizacja na Portimao, patrząc na oceny mediów. Kto został oceniony najwyżej, a kto pobił tegoroczny rekord najniższej oceny?

Średnią ocen ponad 9 uzyskali Charles Leclerc, Pierre Gasly i Lewis Hamilton. Wyżej od wybranego kierowcą dnia Sergio Pereza oceniony został jeszcze KImi Raikkonen.

Najniższe oceny przyznano Alexowi Albonowi, Danilowi Kvyatowi i oczywiście Lance Strollowi. 4,17 Kvyata i 3,58 Strolla to najniższa średnia, jaką uzyskali kierowcy w tym sezonie.

Największe różnice występowały w ocenach Valtteriego Bottasa (od 6 do 8,5).



MKierowcaPlanet F1AMuSAutosportThe Racef1i,comcrash,netSumaŚrednia
1Charles Leclerc101010109.51059.59.92
2Pierre Gasly1010109.491058.49.73
3Lewis Hamilton101099.69.51058.19.68
4Kimi Raikkonen9899.18952.18.68
5Sergio Perez9898.28.5951.78.62
6Carlos Sainz8898.48.5950.98.48
7George Russell79997.5849.58.25
8Max Verstappen8978.59748.58.08
9Esteban Ocon8787.77.5846.27.70
10Lando Norris6687.97842.97.15
11Daniel Ricciardo6777.77.5742.27.03
12Valtteri Bottas67688.5641.56.92
13Antonio Giovinazzi5676.36737.36.22
14Sebastian Vettel666766376.17
15Kevin Magnussen5667.16636.16.02
16Romain Grosjean5657.46534.45.73
17Nicholas Latifi5355.46529.44.90
18Alex Albon4445.85426.84.47
19Danil Kvyat4344.55.54254.17
20Lance Stroll3523.55321.53.58

W klasyfikacji generalnej głosowań mediów nadal prowadzi Lewis Hamilton. Awans o 1 miejsce zaliczyli Leclerc, Raikkonen i Magnussen. Po 2 pozycje zyskali Sainz, Russell, Ocon i Giovinazzi. Po 1 miejscu tracili Bottas i Albon, a po 2 Norris i Kvyat. Aż 3 miejsca spadli Stroll i Latifi.

MKierowca123456789101112Średnia   
1Lewis Hamilton7.069.869.839.17.98.739.68.078.936.848.89.688.70
2Max Verstappen7.878.778.589.259.518.199.046.617.879.148.98.088.48
3Daniel Ricciardo7.117.527.879.036.365.699.568.049.18.49.67.037.94
4Pierre Gasly86.676.788.997.367.098.979.64.727.578.469.737.83
5Sergio Perez7.228.286.42brak ocenybrak oceny6.947.196.857.39.398.478.627.67
6Charles Leclerc9.333.826.319.496.666.665.647.748.768.299.927.63
7Carlos Sainz7.527.687.258.066.57.457.679.66.475.167.648.487.46
8Lando Norris9.768.736.027.817.395.737.718.326.676.177.837.157.44
9Valtteri Bottas9.117.627.257.558.015.887.835.227.048.477.616.927.38
10George Russell7.767.087.47.756.815.957.146.67.395.96.338.257.03
11Esteban Ocon6.257.35.57.597.74.968.16.886.236.976.997.76.85
12Danil Kvyat6.487.776.5367.975.57.037.557.648.116.44.176.76
13Kimi Raikkonen5.757.315.934.756.797.138.367.478.436.074.438.686.76
14Lance Stroll6.46.978.865.5677.16.697.827.116.46brak3.586.69
15Romain Grosjean5.466.926.725.996.714.386.516.857.075.718.715.736.40
16Kevin Magnussen6.316.789.166.534.866.065.435.784.637.076.566.026.27
17Antonio Giovinazzi6.935.125.876.25.935.164.645.425.087.618.696.226.07
18Alex Albon7.626.16.815.536.715.26.815.318.445.54.314.476.07
19Nicholas Latifi5.875.986.256.296.434.636.067.545.636.796.074.96.04
20Sebastian Vettel5.065.857.9354.56.186.195.645.714.94.646.175.65



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Najnowsze wpisy