DTM Zolder 2020

„Można powiedzieć, że wczorajsza awaria nam pomogła”Robert Kubica nie krył swojej radości po dzisiejszym podium na torze Zolder. Polak został 12. kierowcą w tym sezonie DTM, który wbił się do pierwszej trójki. Jak podsumował swój występ i co mu pomogło w zdobyciu 3. miejsca?

Po wczorajszej awarii, Kubicę i ORLEN Team ART czekał bardzo długi wieczór spędzony w garażu.

„Wczoraj długo pracowaliśmy w garażu próbując zrozumieć co się stało, ostatecznie wymieniliśmy wszystko, łącznie z silnikiem. Dziś byłem trochę niezadowolony po kwalifikacjach, ale w wyścigu było już lepiej. Momentami mój wyścig mógł wyglądać na nudny, ale było też trochę walki”.

Jak się okazuje, dziś pit-stop Roberta trwałby jeszcze dłużej, gdyby nie jego odważna decyzja.„Mieliśmy mały problem dziś podczas pit-stopu, który mało osób zauważyło. Podjąłem ryzykowną decyzję, bo ktoś zapomniał podnieść lizaka i wyjechałem sam. Inaczej bym może jeszcze tam stał. Dzięki temu udało się wyjechać bez tłoku na torze” – powiedział Polak.

Czy w takim razie wczorajsza awaria, skutkująca wymianą silnika, mogła pomóc w zdobyciu dziś podium?

„Myślę, że ten problem trochę rzeczywiście nam pomógł, bo to, czym teraz dysponujemy spisuje się lepiej niż to, co mieliśmy wczoraj czy w ostatnich tygodniach” – dodał Polak.

Jak czuje się po zdobyciu podium?

„Dzisiejsze podium smakuje bardzo dobrze. Na pewno to wielkie osiągnięcie dla nas po ciężkim początku sezonu i wczorajszej awarii. Realistycznie wykorzystywaliśmy sytuacje, które się nadarzały. Po wczorajszej usterce chłopcy mocno pracowali przy wymianie silnika. Dziś wszystko w miarę funkcjonowało. Oczywiście nie byliśmy w stanie o naszych siłach znaleźć się na podium, ale wykorzystaliśmy błędy innych, kolizje. Dodatkowo mieliśmy całkiem dobry rytm w ważnych momentach, takich jak wyjazd po pit-stopie, kiedy udało mi się udało odjechać Nico. To się należało całemu zespołowi i bardzo im dziękuję. Długo nie byłem na podium więc to miły moment. Cieszę się, choć to nie jest zwycięstwo, to i tak lepiej być na podium niż poza nim. Każdy kierowca chciałby zawsze wygrywać wyścigi i być na podium. Wiemy jednak, w jakich mistrzostwach się ścigamy, jakie mamy trudności. Często większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, z jakimi trudnościami jako zespół musimy się mierzyć. Nie jest łatwo dołączyć do DTM, szczególnie będąc debiutantem” – stwierdził Kubica.„Przed nami dwa ostatnie wyścigi na Hockenheim i tam też będziemy walczyć i może ponownie uda się wykorzystać błędy rywali” – dodał Polak.

Czy Robert wierzył, że będzie w stanie sięgnąć po miejsce na podium?

„Patrząc na ten sezon, widać, że mieliśmy problem z wejściem do pierwszej 10-tki z różnych przyczyn. Było kilka błędów operacyjnych, kilka awarii. Na Hockenhemim nie będzie łatwo. Nigdy nie myślałem o podium, skupiałem się na wyciśnięciu maksimum z naszego pakietu. Widzimy po BMW, że jednego dnia jesteś bohaterem, a drugiego jesteś daleko. Dziś wykorzystaliśmy naszą szansę i bardzo się z tego cieszę”.

Na konferencji prasowej po wyścigu nie zabrakło też pytania o przyszłość Roberta w kontekście zmian w DTM.

„To trudne pytanie. Oczywiście wiemy, że DTM zmieni swoje DNA, która ja zawsze doceniałem. Ale myślę, że nadal będzie tu dobre ściganie. Jeżeli chodzi o moją sytuację, to najpierw będę musiał zobaczyć, co jest możliwe do zrobienia w mojej przyszłości i co ja będę chciał robić. Ze względu na obecną sytuację na świecie, nie musi stać się to szybko”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi