2020 Austrian Grand Prix, Friday - Steve Etherington

Mercedes przestał rozwijać obecną konstrukcjęWedług szefa zespołu, Toto Wolffa, Mercedes „dawno temu” przestał przywozić pakiety poprawek.

Mercedes po raz kolejny dopiął swego i zmierza po kolejny tytuł mistrzowski wśród konstruktorów. Do tego dochodzi wyrównanie rekordu Michaela Schumachera pod względem zwycięstw, przez Lewisa Hamiltona, który jest bardzo blisko siódmego tytułu mistrza świata.

„Zakończyliśmy [aktualizacje] dawno temu” – mów Toto Wolff, odpowiadając na pytanie, czy konstrukcja W11 jest jeszcze rozwijana w tym sezonie.

„Patrzyliśmy na bardzo dokładnie przemyślaną decyzję, ponieważ nie w każdych mistrzostwach możesz sobie pozwolić na wcześniejsze zamknięcie książki.”

„Ale w przyszłym roku zasady ulegną zmianie i pod tym względem, podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowaliśmy się przejść na przyszłoroczny samochód.”„Właśnie dlatego widać zmieniające się wyniki między zespołami. Zawsze mamy bardzo dobry początek i środek sezonu, a potem ten, kto nadal się rozwija, jest mocny na końcu.”

Aktualnie najmocniejszym zespołem, który może w jakikolwiek sposób pokrzyżować plany Mercedesowi jest Red Bull. Wolff twierdzi, że ekipa z Milton Keynes czyni obecnie większe postępy.

„Myślę, że rozwijają się szybciej niż my w tej chwili” – powiedział Shovlin, dyrektor techniczny Mercedesa.

„I widzieliśmy to stopniowo. Ale szczerze mówiąc, widzieliśmy, że przez większość ostatnich lat zwykle nie zaczynają tak silnie jak my.”

„Jeśli więc zobaczymy, że ten trend się utrzyma, pozostałe wyścigi staną się trudniejsze i trudniej będzie zdobyć pole position w sobotę i wygrać w niedzielę.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi