Robert Kubica DTM

Kubica o mniejszej liczbie danych i ostatnim tygodniuTym razem zapowiedź weekendu wyścigowego autorstwa zespołu Roberta Kubicy koncentruje sę na pracy inżynieryjnej i przygotowaniu pod tym kątem samochodu.

„Również w tym aspekcie ORLEN Team ART, będąc zespołem z jednym samochodem, nie ma równych warunków, nie mogąc – tak jak inne ekipy – porównać danych z innym samochodem. ART ma jednak dostęp do danych kierowców fabrycznych BMW, choć i to może prowadzić do złej interprentacji ponieważ poszczególne parametry w autach fabrycznych są inaczej ustawione” – pisze zespół Roberta.

Sam kierowca nrzeka na liczbę czujników w aucie.

„Jest ich za mało. W DTM dane są mocno ograniczone przez przepisy. To bardziej oldschoolowe. Na przykład nie ma laserowego pomiaru wysokości samochodu, który jest ważniejszy jeżeli chodzi o aerodynamikę” – mówi Kubica, przyzwyczajony do znacznie większej liczby sensorów w F1.Kubica spędza sporo czasu ze swoim inżynierem ds osiągów, Ronanem Perlemoine oraz Sebastienem Couzianem – inżynierem systemowym. Analiza danych skustkuje decyzjami ponieważ dane wskazują osiągi samochody, pokazują zachowanie kierowcy, balans samochodu, hamowanie, przyspieszanie. Podczas tej analizy, kierowca przedstawia natychmiast swoje wrażenia z kokpitu i obserwacje na podstawie doświadczenia. Ostateczna decyzja jest dokonywana przez Jonathana Moury, inżyniera samochodu ART, który instruuje mechaników jakich zmian należy dokonać w samochodzie.

„Spędzamy wiele czasu nad tym na torze. Brakuje mi jednak analizy onboardów. Są one dużą pomocą. Używanie nagrań z kokpitu daje możliwość analizy swojej linii i poprawy również w oparcie o dane” – mówi Kubica.

Polak ponownie powiedział co nieco o torze Zolder, na którym rywalizuje w ten weekend DTM.

„Lubię tę trasę. Po wielu latach przerwy na niej, od razu złapałem dobry feeling. To tor, na którym kierowca może pokazać swoje umiejętności, bardzo oldschoolowy. Jest naprawdę wymagający i interesujący ponieważ wszystko może się zdarzyć. Nowy asfalt jest bardzo dobry. Oczywiście pamiętam moje zwycięstwo tu w Formule Renault 3.5 w 2005 roku” – mówi Robert.

Co nasz kierowca robił w przerwie między wyścigami?

„Po niedzielnym wyścigu, od razu pojechałem do Polski. W poniedziałek mieliśmy sesję zdjęciową dla Alfy Romeo i spotkania z ORLENem. To był długi i wyczerpujący dzień. W środę popołudniu poleciałem do Kolonii i przyjechałem stamtąd samochodem” – powiedział Kubica.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi