F1 Winter Testing in Barcelona - Day Three

Honda może pomóc Red Bullowi po 2021 r.Japoński dostawca jednostek napędowych jest otwarty na rozmowy z Red Bullem o możliwości zachowania ich silników po sezonie 2021.

Honda ogłosiła, że po 2021 roku opuści Formułę 1. Jest to spowodowane zmianą strategii koncernu, który będzie koncentrował się m.in. na napędach elektrycznych.

Taki rozwój spraw stawia Red Bulla i AlphaTauri w niejasnej sytuacji. Na chwilę obecną zespoły muszą szukać jednostek napędowych na rok 2022.

Jedną z alternatyw, która prawdopodobnie wymagałaby znacznego zaangażowania Red Bulla, a także zgody wszystkich stron, jest przejęcie przez Red Bulla własności intelektualnej Hondy i stworzenie programu kontynuacji dla jej silników, potencjalnie z dodatkowym wsparciem technicznym od innego partnera.„Honda z przyjemnością porozmawia z nimi, jeśli będą nas w jakikolwiek sposób potrzebować, nie tylko o jednostce napędowej, ale także o innych sprawach.” – powiedział Masashi Yamamoto, dyrektor zarządzający Hondy F1.

Producent silników chce odejść z F1 bez większej ingerencji w sport. Dlatego Yamamoto nie widzi ograniczeń związanych z potencjalną pomocą.

„Jeśli tego rodzaju prośba zostanie skierowana do zespołu, jestem gotów porozmawiać z Japonią.” – deklaruje Masashi.

Zbudowanie własnego silnika przez Red Bulla, w perspektywie krótkoterminowej, nie jest opłacalne. Mając duże zasoby techniczne i ewentualną pomoc od innego producenta, ekipa z Milton Keynes, może zdecydować się na takie rozwiązanie. Jest to lepsze wyjście dla Red Bulla, niż zostanie ponownie klientem.

Jakub Andrusiewicz

źródło: the-race.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi