Grosjean i Magnussen

Grosjean i Magnussen odchodzą z Haasa!„Ostatni rozdział jest zamknięty i książka jest gotowa” – napisał na swoim profilu na Facebooku Romain Grosjean, ogłaszając odejście po sezonie 2020 z Haasa i prawdopodobnie również Formułą 1. Podobne ogłoszenie napisał Kevin Magnussen

Najpierw Grosjean

 

Zgodnie z plotkami, Romain Grosjean żegna się dziś z kibicami i Formułą 1.

„Byłem w Haasie od 1 dnia zespołu. Pięć lat, podczas których przeżyliśmy wzloty i upadki, zdobyliśmy 110 punktów w 92 wyścigach, a podróż była ich warta. Wiele się nauczyłem, poprawiłem jako kierowca i człowiek. Mam nadzieję, że pomogłem również zespołowi. To prawdopodobnie moja największa duma, większa niż szalone pierwsze wyścigi w 2016 roku czy 4. miejsce w GP Australii 2018. Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości” – napisał Francuz.Grosjean jest w F1 od 2009 roku, w którym przejechał 7 wyścigów. Wrócił w 2012 roku do Lotusa. Łącznie uczestniczył w 175 wyścigach, 10 razy stając na podium i wykręcając 1 najszybsze okrążenie wyścigu.

Co ciekawe, ogłoszenie zostało usunięte z fanpage Romaina Grosjeana.

Magnussen również

 

Podobne ogłoszenie wystosował Kevin Magnussen, drugi kierowca Haasa, który podziękował za zaufanie Guntherowi Steinerowi i Gene Haasowi. Jednocześnie napisał, że pracuje nad swoją przyszłością i niebawem ogłosi swoje plany.

„Chcę podziękować zarówno Romainowi jak i Kevinowi za ich ciężką pracę i poświęcenie dla Haas F1 Team w ciągu kilku ostatnich sezonów. Romain był fundamentalną częścią naszego ustabilizowania w Formule 1, będąc szybkim i doświadczonym zawodnikiem. Jego wyniki w 2016 roku były nagrodą nie tylko dla niego, ale również dla zespołu za wysiłek, jaki podjął stając na starcie sezonu. Kiedy Kevin dołączył do nas sezon później, natychmiast się odwdzięczył i oba nasze samochody zdobywały punkty, w tym w Monako. Mamy wspólnie wiele dobrych wspomnień, szczególnie w sezonie 2018, kiedy finiszowaliśmy na 5. miejscu w klasyfikacji konstruktorów w naszym zaledwie trzecim sezonie. Romain i Kevin odegrali znaczącą rolę w tym sukcesie. Oczywiście, przed nami nadal wiele ścigania w sezonie 2020. To był trudny rok, ale obaj kierowcy dali z siebie wszystko za kółkiem VF-20. Cenimy ich wkład i doświadczenie” – skomentował odejście kierowców Gunther Steiner, szef Haasa.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 listopada

Urodził się Jonathan Palmer (83 starty, 1 najszybsze okrążenie).

Ayrton Senna odnosi swoje 41. i ostatnie zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Australii. Było to też jego ostatnie podium. Po raz 10. na podium staje Damon Hill. Po raz 106. i ostatni na podium staje Alain Prost, który tym wyścigiem kończy swoją karierę, podobnie jak Riccardo Patrese, jadący po raz 256 w F1.

Sebastian Vettel wygrywa GP Brazylii, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny w karierze z pole position startuje Nico Hulkenberg. Pierwszy tytuł mistrzowski zapewnia sobie zespół Red Bulla.

Robert przechodzi kolejną operację nadgarstka.

Najnowsze wpisy