DTM Assen 2019

Było blisko, ale tylko przez 18 okrążęńPo rozczarowujących treningach, dziś tempo Roberta Kubicy na Zolder było naprawdę dobre. Niestety, klątwa motorsportu w postaci awarii silnika sprawiła, że nie był w stanie sięgnąć po kolejny punkt.

Wyniki

Wyniki Zolder 3

Skrót wyściguPrzebieg wyścigu

 

Kubica ruszał z bardzo dobrego – jak na jego pakiet – 12. pola. Na starcie szybko wyprzedził go Timo Glock, ale Polak wyprzedził Sheldona van der Linde oraz Lucasa Auera, który spadł na koniec stawki. Od jego bolidu odpadło trochę części i potrzebna była neutralizacja. Kubica jechał 11. Niestety, podczas wznowienia w auto Kubicy uderzył van der Linde, Polak ledwie się wyratował i spadł na 14. pozycję.

Kolejni kierowcy zjeżdżali do boksów, a Kubica awansował. Doszedł nawet do swojego pierwszego prowadzenia w serii DTM. Jego pit-stop trwał długo, ale i tak był w stanie wyjechać po nim na punktowanej pozycji. Niestety, chwilę później jego auto mocno zwolniło i musiał wycofać się z wyścigu.

Mechanicy podejmowali próbę naprawy, ale bez skutku. Gdy chciano sprawić auto i wyjechać jeszcze na chwilę, ono nie odpaliło.Kubica o awarii

 

„Wszystko było dobrze, choć słyszałem pewne dziwne dźwięki w samochodzie. Jechało jednak dobrze. Po pit-stopie zorientowałem się że dźwięk jest inny, tak jakby brakowało jednego cylindra i musieliśmy się wycofać” – powiedział Robert Kubica tuż po odpadnięciu.

Dane

 

Najlepsze okrążenia

Kubica uzyskał swój najlepszy czas okrążenia na 15. okrążeniu i było to 1:21.906. Polak przejechał dziś tylko 18 okrążeń, a i tak był w stanie uzyskać lepszy czas od Marco Wittmanna, który dojechał do mety. Polak stracił „tylko” 1,5 sekundy, co biorąc pod uwagę okoliczności, jest niezłym wynikiem.

best lapy zolder 3

Sektory

Teoretyczny najlepszy czas Kubicy był 14. wynikiem w stawce. Kubica w pierwszym sektorze uzyskał 12. wynik (508 straty do najszybszego), w drugim 13. (706 tysięcznych do najszybszego) i w trzecim też 13. (0,465 straty).

sektory zolder 3

Prędkości

Maksymalna prędkość Kubicy poprawiła się w porównaniu z kwalifikacjami. Polak osiągnął trzecią najwyższą prędkość – 232 km/h. Najszybszy był Jamie Green – 238 km/h.prędkości zolder 3

Zmiany pozycji

zmiany pozycji zolder 3

Pit-stopy

Kubica jako ostatni odwiedzał dziś boksy. Cała jego wizyta w alei serwisowej trwała 55,7 sekundy – 2 sekundy gorzej niż drugiego z najwolniejszych w boksach, Lucasa Auera oraz 4,6 sekundy wolniej od najszybszego postoju Ferdinanda Habsburga. Co ciekawe, dwa najlepsze postoje wykonał dziś zespół WRT Audi.

pit stopy zolder 3

Klasyfikacja generalna

Tak się złożyło, że dzięki startowy Benoit Treluyera, Robert Kubica nie jest już ostatnim kierowcą tego sezonu DTM. Nadal jednak zajmuje 16. miejsce.

Klasyfikacja zespołów

generalka zespoły zolder 3

Klasyfikacja producentów

producenci po zolder 3

Ode mnie

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi