DTM Assen 2019

Było blisko, ale tylko przez 18 okrążęńPo rozczarowujących treningach, dziś tempo Roberta Kubicy na Zolder było naprawdę dobre. Niestety, klątwa motorsportu w postaci awarii silnika sprawiła, że nie był w stanie sięgnąć po kolejny punkt.

Wyniki

Wyniki Zolder 3

Skrót wyściguPrzebieg wyścigu

 

Kubica ruszał z bardzo dobrego – jak na jego pakiet – 12. pola. Na starcie szybko wyprzedził go Timo Glock, ale Polak wyprzedził Sheldona van der Linde oraz Lucasa Auera, który spadł na koniec stawki. Od jego bolidu odpadło trochę części i potrzebna była neutralizacja. Kubica jechał 11. Niestety, podczas wznowienia w auto Kubicy uderzył van der Linde, Polak ledwie się wyratował i spadł na 14. pozycję.

Kolejni kierowcy zjeżdżali do boksów, a Kubica awansował. Doszedł nawet do swojego pierwszego prowadzenia w serii DTM. Jego pit-stop trwał długo, ale i tak był w stanie wyjechać po nim na punktowanej pozycji. Niestety, chwilę później jego auto mocno zwolniło i musiał wycofać się z wyścigu.

Mechanicy podejmowali próbę naprawy, ale bez skutku. Gdy chciano sprawić auto i wyjechać jeszcze na chwilę, ono nie odpaliło.Kubica o awarii

 

„Wszystko było dobrze, choć słyszałem pewne dziwne dźwięki w samochodzie. Jechało jednak dobrze. Po pit-stopie zorientowałem się że dźwięk jest inny, tak jakby brakowało jednego cylindra i musieliśmy się wycofać” – powiedział Robert Kubica tuż po odpadnięciu.

Dane

 

Najlepsze okrążenia

Kubica uzyskał swój najlepszy czas okrążenia na 15. okrążeniu i było to 1:21.906. Polak przejechał dziś tylko 18 okrążeń, a i tak był w stanie uzyskać lepszy czas od Marco Wittmanna, który dojechał do mety. Polak stracił „tylko” 1,5 sekundy, co biorąc pod uwagę okoliczności, jest niezłym wynikiem.

best lapy zolder 3

Sektory

Teoretyczny najlepszy czas Kubicy był 14. wynikiem w stawce. Kubica w pierwszym sektorze uzyskał 12. wynik (508 straty do najszybszego), w drugim 13. (706 tysięcznych do najszybszego) i w trzecim też 13. (0,465 straty).

sektory zolder 3

Prędkości

Maksymalna prędkość Kubicy poprawiła się w porównaniu z kwalifikacjami. Polak osiągnął trzecią najwyższą prędkość – 232 km/h. Najszybszy był Jamie Green – 238 km/h.prędkości zolder 3

Zmiany pozycji

zmiany pozycji zolder 3

Pit-stopy

Kubica jako ostatni odwiedzał dziś boksy. Cała jego wizyta w alei serwisowej trwała 55,7 sekundy – 2 sekundy gorzej niż drugiego z najwolniejszych w boksach, Lucasa Auera oraz 4,6 sekundy wolniej od najszybszego postoju Ferdinanda Habsburga. Co ciekawe, dwa najlepsze postoje wykonał dziś zespół WRT Audi.

pit stopy zolder 3

Klasyfikacja generalna

Tak się złożyło, że dzięki startowy Benoit Treluyera, Robert Kubica nie jest już ostatnim kierowcą tego sezonu DTM. Nadal jednak zajmuje 16. miejsce.

Klasyfikacja zespołów

generalka zespoły zolder 3

Klasyfikacja producentów

producenci po zolder 3

Ode mnie

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi