assetto corsa liga blogowa

Wyniki 7. rundy ligi Assetto Corsa i zapowiedź ostatniej



Ciekawa runda na Zolder za nami – zobaczcie jej wyniki oraz zapowiedź rundy na torze Hockenheim, która będzie już 8 czyli ostatnią!

Jechaliśmy trening, kwalifikacje i finały. Poniżej wyniki, sprawdźcie proszę, czy wszystko się zgadza. Dodatkowe punkty były przyznawane za pierwsze 3 miejsca w kwalifikacjach najwyższego serwera (6-4-2), najszybsze okrążenie wyścigu (3) oraz największy awans w finale A (3).

MKierowcaStrataBest lapPunktyDodatkoweŁącznie
1weenycker01:24.1271006106
2Marcin Rybaczuk+04.26301:23.87192395
3mukaa+11.47101:25.2488686
4Tomasz Ubycha+29.19701:25.1848282
5Michal Wlodek+32.52701:25.7277878
6RafalSeba+35.19201:24.8647474
7Jacek Pawlowski+45.95801:25.6727070
8Mateusz Sklorz+53.47201:25.0096666
9Adrian Janiec+53.70601:25.5566464
10Damian Krajewski+68.81901:27.22962365
11Tomek Kulig+85.54601:26.2906060
12Benzyna+1 lap01:26.4955858
13Adam Stalka+1 lap01:26.1275656
14irekciejka+1 lap01:27.1055454
15Krzysiek+2 laps01:26.7565252
16FRAGUS5151
17Michał Syroka+18.5425050
18Łukasz Nowak+20.7634949
19Sebastian Kłęk+30.4714848
20MaupiRyj+30.9094747
21Jacek Kosowski+57.1124646
22Tomeczek--4545
23Marcin Galus+5.7884444
24Marcin Gierszner+9.1954343
25Mario+28.2124242
26Mateusz Kordula+28.8424141
27slawek9201:26.3474040
28Algen01:26.4873939
29MarioS01:24.99038442
30dbieniak01:25.37637239
31SpinkaS883636
32darud3535
33qnrado3434
34El_Rubio7_PL3333
35MaciekC01:28.0663232
36Maciej Bochuzynski01:27.6073131
37MarcinH01:37.9023030

Oto klasyfikacja generalna:



MKierowcaI RundaII RundaIII RundaIV RundaV rundaVI RundaVII RundaSuma
1Marcin Rybaczuk9510992989795586
2weenycker58288810010682106568
3RafalSeba9692787010674516
4Tomasz Ubycha86606070742482456
5Mateusz Sklorz66547433665666415
6Michal Wlodek847832864578403
7Greg Stan7482968466402
8Jacek Pawlowski544964788670401
9Tomek Kulig477470746460389
10Adrian Janiec625862587064374
11Krzysiek42315266544952346
12Damian Krajewski605856494465332
13slawusdominus506254742062322
14darud338524558454635319
15dbieniak562782198239305
16MaupiRyj49574735441947298
17irekciejka522451645254297
18Benzyna19195934485858295
19Sebastian Klek28464847393448290
20Lukasz Nowak4978565149283
21Lukasz Powalowski7833666237276
22FRAGUS452562186351264
23mukka46467486252
24El_Rubio7_PL20442748294033241
25Marcin Gierszner23423545271843233
26Mateusz Kordula4149604241233
27Bartlomiej Galecki4551315050227
28Michal Szeliga5148394148227
29qnrado214338404734223
30Marcin Galus293830384144220
31SpinkaS88364022472936210
32Rudolf10996205
33slawek9236824243203
34Maciek Czyzewicz41475154193
35Maks4339403238192
36Andrzej Szeletycki4837373633191
37Mario3743312842181
38Michal Wojtala4438333031176
39Radziu Oi2141442830164
40Adam Stalka505456160
41SmaluS332029272525159
43Radek072022445235153
44Maciej Bochuzynski73242431152
45Mateusz Cieslicki39434226150
46Aleksander Tchorzewski2432412626149
47Michał Syroka433950132
48MaciekC623632130
49Marmin6452116
50Bors463435115
51mariuszglanc1332293717115
52Medawk_the_Sidelord6450114
53Tomek Gzella344233109
54TomaszQ25283617106
55patrX325122105
56Kacper Michalak104104
57jakub.bieniak34282120103
58Jacek Kosowski23274696
59es.227092
60andrzejole16354091
61MarioS394281
62Tomeczek324577
63MarcinH22213073
64RKisiel353166
65wpiszlogin6666
66Heblo303464
67Adrian Bassa302858
68mateusz.pytel.342273057
69Papsohn262551
70Kacper Ziolkowski5050
71Maksymilian Cisak292150
72Maciej Mynarski4646
73Konrad Wysokiński4040
74Algen3939
75Aro3737
76Igor Piezga3636
77Rylo3131
78Johnny Kowalsky2626
79Łukasz Przybysz2525
80Glancu2323
81Y34RZ3R02323
82Jacek Megger1818
83kedziks1717

Kolejna runda

 

Tor do pobrania link

SERWERY (aktywne 24/7):
powrotroberta.pl LIGA I serwer A
link CM (bez hasła)
statystyki: https://cutt.ly/S-T-A-T-S-A

powrotroberta.pl LIGA I serwer B
link CM (bez hasła)
statystyki: https://cutt.ly/S-T-A-T-S-B

powrotroberta.pl LIGA I serwer C
link CM (bez hasła)
statystyki: https://cutt.ly/S-T-A-T-S-C

Prekwalifikacje sobota godz. 20:00 – 21:00 (60 min).
Wyścig serwery A,B,C niedziela godz. 20:00 – 21:30 (50 min trening, 10 min kwalifikacje, 30 min wyścig).

KONFIGURACJA SERWERÓW:
1. Automatyczne tymczasowe wyrzucenie z serwera po uderzeniu 5 różnych samochodów na odległości 1 km.
2. Fixed setup, dozwolona tylko zmiana ilości paliwa.
3. Na wybranych torach (w tym Spa) działa DRS -> skonfiguruj klawisz do jego aktywacji.
4. Do sesji praktyki i kwalifikacji można dołączyć w każdym momencie.
5. Do sesji wyścigu można dołączyć tylko przed jego startem, gdy wyścig się rozpocznie, nie jest to możliwe.
6. Walidacja czasów okrążeń jest prowadzona przez pTracker/sTracker.
Liczą się tylko okrążenia poprawnie zwalidowane (zielony okrągły wskaźnik w pTracker).
Ścięcie zakrętu, uderzenie w element otoczenia lub w inny samochód powoduje niezaliczenie czasu okrążenia.

ZASADY:
1. Zachowuj się kulturalnie na torze i na czacie.
2. Obowiązkowe aplikacje do zainstalowania: pTracker oraz helicorsa lub car radar.
3. Za nieprzestrzeganie zasad organizator pozostawia sobie prawo do wyrzucenia uczestnika z ligi.

HARMONOGRAM LIGI (8 rund):

1-2 sierpnia – Norisring
8-9 sierpnia – Spa
15-16 sierpnia – Lausitzring
22-23 sierpnia – Assen
29-30 sierpnia – Nurburgring GP
5-6 września – Nurburgring Sprint
12-13 września – Zolder
19-20 września – Hockenheim

PODZIAŁ NA SERWERY I KLASYFIKACJA W RUNDACH:

W każdej rundzie przystępujemy do sobotnich prekwalifikacji na 3 serwerach, na podstawie uzyskanych czasów dzielimy stawkę po równo na X serwerów (w zależności od ilości uczestników prekwalifikacji i długości toru, np. 40 uczestników 2 serwery po 20 uczestników), jednak nie więcej niż 24 ze względu na ograniczenia serwerów. Osoby, które nie brały udziału w prekwalifikacjach automatycznie zostają przydzielone na wyścig do najniższego pustego serwera, czyli na przykładzie powyżej do serwera C, bo stawka z prekwalifikacji została rozdzielona na serwery A, B i C. Wygrany z niższego serwera nie przechodzi do wyścigu na wyższym serwerze.

Najwyższe miejsca zajmują uczestnicy, którzy ukończyli wyścig na serwerze A, następnie na B i kolejno C.

Ci co nie ukończyli wyścigu (DNF) są klasyfikowani za uczestnikami, którzy ukończyli wyścig na serwerze C wedle wysokości przydziału do serwera, czyli najpierw Ci, co nie ukończyli wyścigu A, potem Ci co nie ukończyli B, następnie C, z uwzględnieniem kolejności wycofania się z danego wyścigu (czyli tak jak pokazuje serwer z wynikami – sTracker).

CYKL SERWERÓW, HASŁA I SAMOCHODY:

  1. W sobotę serwery są ustawiane na prekwalifikacje (sesje practice). Hasła do prekwalifikacji przesyłane są mejlem do wszystkich uczestników ligi.
  2. Tuż przed 20 w sobotę następuje restart wszystkich serwerów – wymagane jest ponowne połączenie z serwerem.
  3. Po prekwalifikacjach, w sobotę lub niedzielę serwery są konfigurowane na wyścigi (sesje practice/qualification/race), hasła do poszczególnych serwerów są przesyłane mejlem do odpowiednich grup, dodatkowo do wszystkich uczestników jest przesyłane hasło do najniższego serwera, na którym docelowo ścigają się Ci, co nie brali udziału w prekwalifikacjach.
  4. Tuż przed 20 w niedzielę następuje restart wszystkich serwerów – wymagane jest ponowne połączenie z serwerem.
  5. Po zakończonej rundzie wgrywany jest kolejny tor na serwery i wszystkie są konfigurowane na długie sesje practice, z wyjątkiem jednego gdzie jest ustawiany wyścig (sesje practice/qualification/race), na każdym serwerze ustawiane jest standardowe hasło:robertapowrot. Ćwiczymy kolejny tor, a na jednym serwerze można się zgadać i pojechać próbny wyścig.
  6. Patrz punkt 1.

Każdy serwer zawsze dysponuje 8 samochodami danej marki (8 x Audi, 8 x BMW, 8 x Mercedes), nie ma sztywnego przydziału samochodu do uczestnika ligi – można wybrać samochód tylko z dostępnej puli na czas łączenia się z serwerem. Oznacza to, że nie zawsze można pojechać tą marką samochodu, którą się chce. Trenujcie w tygodniu wszystkimi samochodami, aby nie zostać zaskoczonym.

PUNKTACJA:

Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty
1 100 5 78 9 64 13 56
2 92 6 74 10 62 14 54
3 86 7 70 11 60 15 52
4 82 8 66 12 58 16 51

Każde kolejne miejsce o jeden punkt mniej w stosunku do poprzedniego, punktują wszyscy, którzy brali udział w wyścigu.

Dodatkowe punkty przyznawane są za pierwsze 3 miejsca w kwalifikacjach najwyższego serwera (6-4-2 pkt), najszybsze okrążenie wyścigu (3 pkt) oraz największy awans na serwerze A (3 pkt).

Do klasyfikacji generalnej ligi pod uwagę będzie branych 6 najlepszych punktowo rund każdego zawodnika.

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze przystąpić do rywalizacji, to tutaj znajdzie przewodnik link.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi