KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Tak jeździli Polacy – podsumowanie motorsportowego weekenduFormuły, karting, motocykle, auta GT i nie tylko. Kolejny intensywny motorsportowy weekend za nami. Nie zabrakło zwycięstw, podiów, ale też dyskwalifikacji. Zobaczcie podsumowanie.

Brytyjska F4

 

Za Romanem Bilińskim kolejny dość udany weekend – tym razem na torze Knockhill. W kwalifikacjach zajął 9. miejsce w stawce 15 aut. W pierwszym i drugim wyścigu dojechał na metę na 5. miejscu, ale w tym drugim został zdyskwalifikowany za kolizję z innym zawodnikiem. Trzeci wyścig ukończył na 7. pozycji.

Kwalifikacje: 9/15
Wyścig 1: 5/15
Wyścig 2: DQ
Wyścig 3: 7/15

W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 9. miejsce. Pozycja ta, biorąc pod uwagę jego wyniki, może dziwić. Biliński zazwyczaj dojeżdża w okolicach 5-7 miejsca, miał też podium. Kluczem jest tu system punktacji brytyjskiej F4, w której stosowane są punkty karne. Kierowca za przewinienia na torze ma odejmowane punkty. Biliński realnie zdobył 77 punktów, ale odjętych ma aż 21 z nich.klasyfikacja brytyjskiej f4

Włoska F4

 

Tu – na torze Imola – startowało dwóch naszych kierowców. W 1. kwalifikacjach Mateusz Kaprzyk był 14, a Piotr Wiśnicki 24 czyli ostatni. W drugiej czasówce zajmowali oni odpowiednio 9. i 22. miejsca.

Pierwszego wyścigu Kaprzyk nie ukończył, a Wiśnicki był 19. W drugim Mateusz był 11, a Piotr 15. W ostatnim Kaprzyk zamknął pierwszą 10-tkę, a Wiśnicki był 17. Dziesiąte miejsce Kaprzyka to pierwszy punkt w historii polskich startów we włoskiej F4.

Mateusz Kaprzyk #78
Kwalifikacje 1: 14/24
Kwalifikacje 2: 9/24
Wyścig 1: DNF
Wyścig 2: 11/24
Wyścig 3: 10/24

Piotr Wiśnicki #15
Kwalifikacje 1: 24/24
Kwalifikacje 2: 22/24
Wyścig 1: 19/24
Wyścig 2: 15/24
Wyścig 3: 17/24

ELMS

 

W European Le Mans Series na Le Castellet brał udział polski zespół Inter Europol Competition, przygotowujący się do udziału w 24h Le Mans. W jego barwach jechał jeden Polak – Jakub Śmiechowski. W kwalifikacjach nasza ekipa zajęła 14. miejsce w gronie 15 załóg, a 4-godzinny wyścig ukończyła na 6. miejscu.Michał Broniszewski, rywalizujący w klasie LMGTE Ferrari 488 GTE EVO zarówno w kwalifikacjach jak i wyścigu był 4. w swojej klasie. Wygrał on jednocześnie kwalifikacje do Le Mans Cup, a wyścigu tej serii był 2. na 6 samochodów.

Karting

 

W Austriackim Bruck odbyła się trzecia runda tegorocznego pucharu Rotaxa Europy Środkowej i Wschodzniej. Najlepsze wyniki nasi kierowcy odnosili w najmłodszej kategorii Micro.

MicoMax:
1/16 Juliusz Ociepa
3/16 Alex Rogowski
6/16 Franciszek Belusiak
15/16 Julia Angelard

MiniMax
4/9 Mika Yegorov

Junior:
7/22 Dawid Aulejtner
14/22 Filip Niewiadomski
16/22 Karol Kamiński

Senior:
2/25 Marcel Surmacz
12/25 Patryk Donica

DD2:
4/16 Kacper Bielecki
7/16 Kacper Siemiątkowski
9/16 Dawid Maślakiewicz

Audi R8 Cup

 

Gościnny start w serii, którą wygrał przed rokiem, co pozwoliło mu na udział w testach DTM, zaliczył Robin Rogalski. Polak spisał się bardzo dobrze, zajmując 3. i 2. miejsca w kwalifikacjach oraz 2. i 4. w wyścigach w stawce 14 aut. Rywalizacja odbywała się na torze Most.#77 Robin Rogalski
Q1: 3/14
Q2: 2/14
R1: 2/14
R2: 4/14

Renault Clio Cup CE

 

Na tym samym torze rywalizowali nasi kierowcy w ramach Renault Clip Cup CE. W kwalifikacjach Tomasz Magdziarz zajął 5. miejsce, a Jakub Dwernicki był 7. W pierwszym wyścigu zajęli odpowiednio 6. i 10 miejsca w stawce 14 aut. Drugiego wyścigu Dwernicki nie ukończył, a Magdziarz był 5.

#7 Tomasz Magdziarz
Kwalifikacje: 5/14
Wyścig 1: 6/14
Wyścig 2: 5/14

#3 Jakub Dwernicki
Kwalifikacje: 7/15
Wyścig 1: 10/14
Wyścig 2: DNF

Ferrari Challenge Europe

 

Na torze Mugello rywalizował Roman Ziemian, który zaliczył pechowe kwalifikacje 1 i startował do pierwszego wyścigu z ostatniego, 14. miejsca. Ukończył go na 8. pozycji. W drugiej czasówce był 11, a w wyścigu poprawił ten wynik o 1 lokatę.

Żużel

 

W ten weekend rozpoczęła się rywalizacja w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Mocno nietypowy kalendarz rozpoczęły dwie rundy w Polsce. Świetnie spisał się Maciej Janowski, który w pierwszej rundzie był drugi, a drugą wygrał. Bartosz Zmarzlik najpierw był 6. a potem zajął 3. miejsce. Nieźle spisywał się też Patryk Dudek.

Oto klasyfikacja Grand Prix po dwóch rundach:
1. Maciej Janowski (Polska) 38
2. Artem Laguta (Rosja) 32
3. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 32
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 30
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) 27
6. Leon Madsen (Dania) 18
7. Emil Sajfutdinow (Rosja) 15
8. Niels Kristian Iversen (Dania) 14
9. Patryk Dudek (Polska) 13
10. Max Fricke (Australia) 12

blank

Inne

 

Nie były to oczywiście wszystkie wydarzenia z udziałem Polaków. Choć nie obyło się bez problemów technicznych, to nasz motocyklowy Wójcik Team zaliczył udany debiut w Mistrzostwach Świata FIA EWC. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

W Toruniu rozgrywana była kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Wygrał Kuba Przygoński, a więcej o tym przeczytacie tutaj.

W Rajdzie Grecji świetnie zaprezentował się Maciej Giemza, który wygrał z ogromną przewagą, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Tekst współtworzył Sebastian Kłęk.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi