Sergio Perez, Racing Point, and Lance Stroll, Racing Point

Szafnauer: Odejście Lance`a nie było tematem, Sergio mógł się domyślaćSzef Racing Point mówi, że Sergio Perez mógł się domyślać, że straci miejsce na rzecz Sebastiana Vettela. Zespół długo zastanawiał się nad tymi dwoma kierowcami, ale ostatecznie postawił na „mistrzowskie doświadczenie” Vettela, który ma pomóc wznieść ekipę na wyższy poziom, którym jest regularne 3. – 4. miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

„Mamy wiele zmian, większy budżet, 20% więcej osób, nową fabrykę, a Sebastian to 4-krotny mistrz świata z ponad 50-ma zwycięstwami na koncie” – mówi Szafnauer.

Pytany, czy był rozważany scenariusz odejścia Lance Strolla, mówi: „Lance jest z nami od kilku lat, nadal jest młody, a jego ojciec jest właścicielem zespołu. Kiedy pomyśleliśmy o zmianie kierowców, bo dostępny stał się Seb, to od początku chodziło tylko o zastąpienie Checo. Miał klauzulę wyjścia z zespołu, której nie miał Lance” – dodał szef Racing Point.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi