F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 2

Raikkonen przed rekordem, o Mugello i nowym pokoleniu kierowcówW rozmowie z Roberto Chinchero, Kimi Raikkonen nie chciał zdradzić wielu planów dotyczących swojej przyszłości, choć wyjawił, czego na pewno nie będzie brał pod uwagę. Fin przystępuje do swojego 322 weekendu wyścigowego.

Kimi zrówna się w niedzielę z Rubensem Barrichello w liczbie startów w F1, a jeżeli pojedzie we wszystkich wyścigach do końca sezonu, będzie miał 329 GP na koncie.

Zapytany czy ten rekord coś dla niego znaczy i czy zostanie w F1 by obronić swój rekord przed Fernando Alonso?

„Nie, jeżeli zostanę w F1, to nie będzie to jeden z powodów. Osobiście uważam, że prędzej czy później każdy rekord zostaje pobity. Tak dzieje się we wszystkich sportach. Tak jak mówiłem już wiele razy, nie znaczy on dla mnie nic, nie robi żadnej różnicy, ale może w przyszłości bardziej będę zwracał uwagę na takie rzeczy i inaczej je oceniał. Ten wyścig będzie dla mnie taki, jak wszystkie inne. Moim celem jest sprawić, by był to dobry weekend” – mówi Fin.Kimi zakwalifikował się do Q2 podczas trzech ostatnich weekendów wyścigowych. Czy jest usatysfakcjonowany postępem, jaki zrobił zespół?

„Oczywiście zawsze chcemy zrobić więcej, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Nasi rywale również się jednak poprawiają. W tym momencie dobrą wiadomością jest to, że nasze prace przebiegają dobrze, choć nadal mamy ich jeszcze sporo. Widzimy lepsze rezultaty, szczególnie w sobotę”.

Kimi mówi, że jest zadowolony z końcowego rezultatu na Mugello, ale ma niedosyt wiedząc, że mógł osiągnąć lepszy wynik. Dlaczego zdecydował się na wjechanie do boksów w nieprawidłowy sposób?

„Znam przepisy. Wchodząc w ostatni zakręt zobaczyłem kurz czy coś i spodziewałem się samochodu bezpieczeństwa. Patrzyłem na tablice by otrzymać potwierdzenie i gdy wyjechał safety car, skręciłem do boksów, od razu zdając sobie sprawę, że przejechałem poza wyznaczoną strefą. Ale zapewne ostateczny rezultat byłby taki sam, gdybym został na torze” – mówi Raikkonen.

W których obszarach bolid Alfa Romeo Racing ORLEN wymaga poprawy?

„W wielu. Wiemy, że silnik nie ma takich osiągów, jakie zarówno my, jak i Ferrari byśmy sobie życzyli. Ale tego problemu nie rozwiążemy jako zespół więc skupiamy się na obszarach, w których możemy interweniować czyli podwozie i aerodynamika. Są to najważniejsze obszary, w których może poprawić się samochód F1. Nadal mamy miejsce na zrobienie postępu. Pewnie ci, którzy wygrywają, tak samo odpowiadają na te pytania” – dodał Kimi.

Roberto Chinchero zapytał również o niedawne posty Kimiego Raikkonena na Instagramie, odnoszące się do ewolucji kierowców F1.

„Formuła 1 jest teraz nieco inna niż wtedy, gdy zaczynałem karierę, choć od kilku lat się nie zmienia. Dziś ludzie denerwują się o wszystko, niestety tak to działa i wiem, że podobnie będzie w przyszłym roku, choć nie mam z tym problemu” – stwierdził Kimi.

Źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi