F1 Grand Prix of Italy

Pierwsza wygrana Gasly`iegoTegoroczne Grand Prix Włoch było jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów ostatnich lat na torze Monza. Pierwszy raz w karierze zwycięzcą został Pierre Gasly.

Dla 24-letniego kierowcy ubiegłoroczny sezon był bardzo trudny. Zaczynając sezon 2019, jako kierowca Red Bulla, u boku Maxa Verstappena, pojawiły się oczekiwania na miarę zespołu z czołówki. Pierre nie spełnił oczekiwań i został zdegradowany do Toro Rosso.

Od ubiegłorocznego wyścigu w Belgii, miejsce Gasly`iego zajął Alexander Albon, który aktualnie, patrząc na wyniki, nie spisuje się dobrze.

Jednak sezon 2020 to jeden z najbardziej udanych dla kierowcy z Francji. Po wyścigu we Włoszech, zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji kierowców, z niewielką stratą do Leclerca i Albona. W rywalizacji zespołowej ma o 39 punktów więcej niż Kvyat, który ma ich tylko 4.„To jest niesamowite! Brak mi słów! To niewiarygodne! Przeszedłem przez tak wiele rzeczy w ciągu ostatnich 18 miesięcy i jest to lepsze niż cokolwiek, czego się spodziewałem.” – powiedział zwycięzca wyścigu we Włoszech.

Dla zespołu to pierwsza wygrana pod nazwą AlphaTauri, wcześniej Sebastian Vettel dla ekipy Toro Rosso zdobył pierwsze miejsce, również na torze Monza w sezonie 2008.

Ostatnim kierowcą z Francji, który wygrał wyścig F1, był Olivier Panis, wygrywając Grand Prix Monako w roku 1996.

„Dzień po dniu, wyścig po wyścigu, poprawialiśmy się i stawaliśmy się coraz silniejsi – ten zespół dał mi moje pierwsze podium w F1 w zeszłym roku w Brazylii, a dziś ci faceci dali mi moje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 we Włoszech, na Monzy, z włoskim zespołem.”

„Dziś był to wspaniały dzień! Kiedy walczyłem przez kilka ostatnich okrążeń, aby utrzymać P1, wiedziałem, jak bardzo byłbym zdenerwowany, gdybym to przegrał, nie byłbym zadowolony z P2.”

Pierre Gasly, tuż po odegraniu hymnów i wręczeniu pucharów, nie schodził z podium ciesząc się ze swojej pierwszej wygranej w karierze, tak długo jak tylko się dało.

„Nie chciałem zejść z podium, ponieważ takie chwile… Nigdy nie wiesz, ile razy będziesz się nimi cieszyć.” – skomentował po wyścigu.

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi