Maciej Gładysz

Maciej Gładysz z trzecim miejscem w kartingowych Mistrzostwach WłochDwunastoletni Maciej Gładysz z sukcesami ścigający się z kierowcami kartingowymi z całego świata, w ostatni weekend startował w Campionato Italiano Karting. To jedne z najważniejszych zmagań kartingowych w Europie. Młody Tarnowianin w miniony weekend w finale trzeciej rundy tego cyklu w Adrii zajął wysokie trzecie miejsce, w kategorii Mini.

Kierowca Parolin Racing Kart i Akademii ORLEN Team w pierwszym niedzielnym finale od początku walczył o zwycięstwo. Na drugim zakręcie wskutek błędu jednego z zawodników Gładysz spadł na koniec stawki. Ostatecznie udało mu się nadrobić część strat i zakończył wyścig finałowy na jedenastym miejscu. Na pocieszenie Maciek wykręcił najlepszy czas okrążenia w wyścigu, tzw. Best lap.

Drugi wyścig finałowy odbył się już bez przygód dla Macieja Gładysza. Wyścig zakończył na wysokim 3. miejscu III rundy Campionato Italiano Karting.– Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy w drugim finale. Wielka szkoda pierwszego, bo mogłem powalczyć o wysokie miejsce. Dziękuję mojemu zespołowi Parolin Racing Kart i mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu za świetnie przygotowany sprzęt oraz Simone Ma Engines za doskonale przygotowane silniki – powiedział po odebraniu pucharu Maciej Gładysz.

Teraz młodego sportowca czekają dwa tygodnie odpoczynku i regeneracji, po których wraca do Włoch, by powalczyć w Rok Cup Trophy w Lonato.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum