ligi iracing

Blogowe ligi iRacing wracająJuż za tydzień rozegrane zostaną pierwsze z 7 rund blogowych lig na platformie iRacing. Ścigać będziemy się Mazdami MX5 oraz bolidami F3.

Najważniejsze zmiany (propozycje – zachęcam do dyskusji w komentarzach)

  • Poszczególne ligi będą jeździć co 2 tygodnie – na przemian,
  • Znosimy jakiekolwiek ograniczenia licencji w lidze Mazdy,
  • Odejmujemy 3 najgorsze wyniki spośród 7 rund,
  • W obu ligach wprowadzamy punkty karne za przekroczenie progów incydentów. Pierwsze 50 incydentów będzie „darmowe”. Po przekroczeniu tej liczby zawodnik otrzyma 3 punkty karne. Każde kolejne 5 incydentów to punkt karny (np. 57 incydentów na koniec sezonu to 4 punkty karne). Liczyć będą się jedynie incydenty z wyścigów. W przypadku osób, które awansowały z Finału B do Finału A, liczone będą incydenty z Finału, w których było ich więcej. Jeden punkt karny to jeden punkt odjęty od wyniku punktowego danego zawodnika na koniec sezonu – już po odjęciu 3 najgorszych rund. Jeżeli jednak ktoś przejechał wszystkie rundy, zostaną mu odjęte 2 punkty mniej, a jeżeli ktoś przejechał 5 lub 6 rund, zostanie mu odjęty 1 punkt mniej (przykład: Ktoś zebrał 7 punktów karny, ale przejechał wszystkie rundy. Wówczas od jego wyniku odejmiemy 5 punktów – system ten ma sprawić, że bardziej regularni uczestnicy nie będą karani za przystąpienie do większej liczby rund),
  • Dodatkowe punkty za najlepszy czas okrążenia (1 pkt) oraz najwięcej zyskanych pozycji w porównaniu ze startem (3 pkt) będą obowiązywały też w innych finałach niż A.

Zakładka

 

Tutaj znajdziecie specjalny wpis dotyczący naszej wspólnej jazdy. Będzie on dostępny zawsze na stronie głównej w dziale „Polecane” (prawa kolumna na deskopie, dół strony na mobile).

Mazdy

 

Liga Mazdami będzie odbywała się na podobnych zasadach jak w zakończonym niedawno sezonie:

– Jeździć będziemy na tych samych torach, na których w tygodniu poprzedzającym odbywają się wyścigi Mazda Cup – tak abyście mogli w nich trenować. Kalendarz wygląda zatem następująco:

RundaDataTorFinały B i poniżejFinał A
129 wrześniaOkayama International Circuit - Full Coursegodz. 20:00godz. 21:00
213 październikaSummit Point Raceway - Summit Point Racewaygodz. 20:00godz. 21:00
327 październikaCharlotte Motor Speedway - Rovalgodz. 20:00godz. 21:00
410 listopadaOkayama Shortgodz. 20:00godz. 21:00
524 listopadaOulton Park Fostersgodz. 20:00godz. 21:00
68 grudniaWeatherTech Raceway at Laguna Seca - Full Coursegodz. 20:00godz. 21:00
722 grudniaTsukuba Circuit - 2000 Fullgodz. 20:00godz. 21:00

Pod uwagę będą brane 4 najlepsze punktowo rundy każdego zawodnika.Wyścigi będą dostępne dla wszystkich licencji. W poniedziałki będą odbywać się kwalifikacje. Podobnie jak poprzednio o godz. 20, 21 i 22 dostępne będą 55-minutowe kwalifikacje. Dołączyć można będzie do tylko jednej – dowolnie wybranej – z tych sesji, w której można będzie przejechać maksymalnie 20 okrążeń (max. 20 incydentów). Za przekroczenie liczby okrążeń lub incydentów, zawodnik będzie przesuwany do finału niżej. Czasy z tych sesji posłużą przyporządkowaniu do poszczególnych finałów. Przed każdą rundą będę informował, ile osób będzie jeździć w finałach.

W każdym finale odbędzie się 20-minutowy trening, 10-minutowe kwalifikacje (3 okrążenia) i 30-minutowy wyścig.

Zwycięzca finału B będzie przechodził do Finału A.

Jedziemy z setupem fixed – basic we wszystkich rundach.

Wybrane finały będą streamowane na blogowym Twitchu.

Szczegółowe informacje będą publikowane przed każdą z rund.

F3

 

Liga bolidami F3 będzie odbywała się na podobnych zasadach jak liga Mazdami. Kalendarz został tak dopasowany, aby ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na nowe tory, nie musieli tego robić. Wystarczy im zakup bolidu F3 za $12.Poniżej kalendarz (wstępny, zachęcam do zgłaszania uwag):

RundaDataTorFinały B i poniżejFinał A
122 wrześniaOkayama Full Course - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
26 październikaOulton Park - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
320 październikaMonza - GPgodz. 20:00godz. 21:00
43 listopadaCharlotte Roval - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
517 listopadaSummit Point - darmowygodz. 20:00godz. 21:00
61 grudniaInterlagos - 7 dni po oficjalnej lidze iRacinggodz. 20:00godz. 21:00
715 grudniaSpa - 7 dni po oficjalnej lidze iRacinggodz. 20:00godz. 21:00

Wyścigi będą dostępne dla wszystkich licencji. W poniedziałki będą odbywać się kwalifikacje. Podobnie jak poprzednio o godz. 20, 21 i 22 dostępne będą 55-minutowe kwalifikacje. Dołączyć można będzie do tylko jednej – dowolnie wybranej – z tych sesji, w której można będzie przejechać maksymalnie 20 okrążeń (max. 20 incydentów). Za przekroczenie liczby okrążeń lub incydentów, zawodnik będzie przesuwany do finału niżej. Czasy z tych sesji posłużą przyporządkowaniu do poszczególnych finałów. Przed każdą rundą będę informował, ile osób będzie jeździć w finałach.

W każdym finale odbędzie się 20-minutowy trening, 10-minutowe kwalifikacje (3 okrążenia) i 30-minutowy wyścig.

Zwycięzca finału B będzie przechodził do Finału A.

Jedziemy z setupem fixed – formula_sprint we wszystkich rundach.

Wybrane finały będą streamowane na blogowym Twitchu.

Szczegółowe informacje będą publikowane przed każdą z rund.Nagrody

 

Pierwsza trójka każdej z lig otrzyma minimum puchar, zestaw blogowych gadżetów oraz 50 zł na zakłady bukmacherskie. Szukam sponsorów nagród do naszych lig, których zachęcam do kontaktu na mcdon21@gmail.com

Jak zacząć?

 

Kosztem udziału w naszej lidze będzie jedynie wykupienie 3-miesięcznej subskrypcji w iRacing za około 6 dolarów. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć tu: https://www.iracing.com/membership/?refid=-1

Następnie trzeba wybrać 3-miesięczną subskrypcję i albo kliknąć „back” albo przejść do płatności i tam będzie miejsce na wpisanie kodu „PRHotlaps” (bez cudzysłowu). Cena powinna Wam się obniżyć do $4,88 a ostatecznie wyjdzie $5,88 czyli $27 mniej niż normalna cena za 3 miesiące.

Będziecie też mieli pole „Referred by: (email)” i będzie mi miło, jeżeli podacie tam mój e-mail: donmateo21@wp.pl – nie jest to konieczne do uzyskania zniżki, ale nic nie tracicie, a być może ja będę mógł przygotować Wam kolejne wyścigi.

Gdy już wykupicie subskrypcję, otrzymacie dostęp do podstawowych zasobów iRacing – 18 samochodów i 20 torów. Na początek przygody bez problemu Wam to wystarczy. Więcej poniżej:

Przed rozpoczęciem gry warto poczytać o prawidłowej pozycji za kierownicą i obliczyć tzw. Field of View (FOV) czyli pole widzenia. Pisali i mówili o tym mądrzejsi ode mnie – choćby tu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi