Kubica DTM

Kubica popracuje z zespołem w przerwie między wyścigami, będą też kółka na NordschleifeRobert Kubica prawie połowę września spędzi na Nurburgring, gdzie będzie miał czas na pracę, trening i rozrywkę. Polak podsumował swój występ podczas pierwszego weekendu na Nurburgring, odnosząc się również do pit-stopów.

Jeżeli chodzi o odczucia w samochodzie, niedzielny wyścig był według Roberta najlepszym z dotychczasowych w DTM.

„Już po kilku metrach pierwszego okrążenia w kwalifikacjach poczułem, że samochód zachowuje się inaczej – był znacznie łatwiejszy w prowadzeniu. Mój pierwszy stint w wyścigu był dobry, tempo było w porządku i byłem w stanie walczyć. Ale nie jest łatwo wyprzedzać rywali, również w BMW, bo nie jesteśmy kolegami z zespołu. Ale to normalne – takie jest ściganie. Po raz pierwszy w wyścigu miałem dobry feeling. Kiedy samochód jest we właściwym oknie pracy, mogę walczyć i dotrzymywać kroku innym. W sobotę było zupełnie inaczej, byliśmy na ziemi niczyjej” – mówi Robert.

Jak stwierdza Polak, w niedzielę ulżyło mu, gdyż udało się zrobić krok naprzód. Jednocześnie czuł się zawiedziony, bo „lepszy pit-stop dałby na punkty, na które teraz bardzo liczymy. Mam nadzieję, że będziemy w stanie odtworzyć ustawienia i sytuację, w której byliśmy znacznie bliżej i że będziemy implementować pozytywne wyniki eksperymentów w nadchodzące weekendy”.Robert zwrócił też uwagę na ograniczenia swojego zespołu, które przy pit-stopach, mają duże znaczenie.

„Inne zespoły BMW mają trzy samochody w składzie, co wpływa na liczbę mechaników i ogólną liczebność ekipy. My jesteśmy małym, jedno-samochodowym zespołem z kilkoma mechanikami i mniejszą liczbą osób” – mówi Kubica. „To jak w orkiestrze – każda nuta musi dobrze wybrzmieć, wszystko musi być idealnie zsynchronizowane. Nie bez znaczenia jest fakt, że zespoły DTM regularnie trenują pit-stopy, nawet codziennie. Ważne są również analiza wideo i ćwiczenia fizyczne” – czytamy dalej w informacji zespołu Roberta.

Robert cieszył się, że na Nurburgring pojawili się kibice.

„Widokowi fanów na trybunach towarzyszyły emocje. Każdy miał tu swoich kibiców, którzy skandowali i machali flagami. Było też całkiem sporo polskich fanów z ogromną liczbą biało – czerwonych flag na jednej z trybun. Mimo że sprzedaż biletów rozpoczęła się późno, byli w gotowości i przyjechali na Nurburgring. To naprawdę świetne. Polska rodzina zatrzymała mnie nawet gdy jechałem na rowerze i ucięliśmy sobie małą pogawędkę” – mówił Robert.

Polak sporo czasu spędzi we wrześniu na Nurburgring.

„Byłem na Nurburgring prawie cały czas w ubiegłym tygodniu i pomiędzy wyścigami również tu zostanę. Pracuję z zespołem, trenuję na rowerze i oczywiście przejadę się ponownie po Nordschleife. W czwartek będzie spotkanie z mediami na stacji Star w Kelbergu, kilka kilometrów od toru. Poznam tam Timo Gottschalka, który rywalizuje w Dakarze w ORLEN Toyota Team. To będzie miła odmiana” – mówi Robert.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi